خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

کرونا در اردبیل با بستری ۴۵ بیمار جدید دوباره اوج گرفت

شهرام حبیب زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، به تشریح آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل پرداخت و اظهار کرد: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بستری‌های روزانه از بیماران بهبود یافته کرونایی بیمارستان‌ها پیشی گرفته و وضعیت شیوع کرونا در اردبیل بحرانی است

وی افزود: ۴۵ تخت بیمارستانی در اختیار بیماران جدید کرونایی استان اردبیل قرار گرفته و تعداد کل بستری‌های موجود کرونایی نیز به ۱۸۹ بیمار رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ضمن ابراز همدردی و تسلیت به خانواده‌های داغدار کرونایی از فوت ۲ بیمار جدید کرونایی در استان خبر داد و تصریح کرد: ۵۰ بیمار بدحال کرونایی نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان اردبیل بستری هستند و از حال عمومی مناسبی برخوردار نیستند.

حبیب زاده تعداد بهبود یافتگان کرونایی را ۲۹ نفر عنوان کرد و گفت: این بیماران با تشخیص کادر درمانی استان از بیمارستان‌ها مرخص شدند و ادامه روند درمان خود را در قرنطینه خانگی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهند داد.

وی بر ضرورت واکسیناسیون گروه‌های سنی تاکید کرد و گفت: تاکنون نزدیک ۸۰ درصد مردم در مقابل بیماری کرونا ایمن شده‌اند که این روند باید با شتاب مناسبی ادامه پیدا کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل به سه مولفه‌ای که در ایمنی نقش دارند، اشاره کرد و گفت: عامل بیماری‌زای کرونا، رفتار مردم و شیوه زندگی و در نهایت نحوه مدیریت، سه مؤلفه مهم است که در ایمنی افراد و میزان پیشگیری از بروز بیمار نقش دارند.

حبیب زاده بیان کرد: بر اساس تجارب گذشته در این دو سال، با کاهش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، محدودیت‌ها و افزایش تجمعات مردمی بیماری تشدید و خیز کرونا بروز می‌کند که در این راستا باید شهروندان به رعایت هر چه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی دقت بیشتری داشته باشند.

وی به آمار تزریق واکسن کرونا در اردبیل نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون یک میلیون و ۴۷۳ هزار و ۶۸۲ دُز واکسن در استان اردبیل تزریق شده که از این مقدار ۸۵۶ هزار و ۱۱ دُز مربوط به نوبت اول و ۶۱۷ هزار و ۶۷۱ دُز مربوط به نوبت دوم واکسیناسیون است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: هم اکنون شهرستان مشگین شهر در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، گرمی، بیله سوار در وضعیت زرد و شهرستانهای خلخال، نمین، کوثر، سرعین، نیر و اصلاندوز در وضعیت آبی قرار دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا