خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

پیشگیری از شیوع کرونا در زنجان با جدیدت دنبال شود

به گزارش خبرنگار مهر، محسن افشارچی ظهر یکشنبه در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در محل استانداری زنجان، گفت: در زمان حاضر باید نوع ادبیات و روند پیشگیری از کرونا تغییر یابد.

وی با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تجهیز امکانات بیمارستانی و تدبیرهای متفاوتی مورد تاکید قرار گیرد، اظهار کرد: به طور حتم و در صورت انجام ندادن اقدامات مؤثر، با فشار پیک پنجم مواجه می‌شدیم.

استاندار زنجان گفت: کارهای بسیاری خوبی برای مدیریت کرونا انجام گرفته و در حال حاضر سپر جدید واکسیناسیون عمومی مهم است که در حال انجام است.

افشارچی تاکید کرد: هوشمند ترین مدیریت کنونی کرونا نیز همان رهگیری و پیگیری بیماران کرونایی است و هنوز هیچ آگاهی عمیقی در خصوص عملکرد واکسن کرونا در استان نداریم.

وی با بیان اینکه همراهی مردم در مدیریت کرونا نقش مهمی دارد، افزود: دانشگاه علوم پزشکی علاوه بر کار رهگیری و پیگیری بیماران کرونایی باید نسبت به عملکرد واکسن‌های مختلف در افراد توجه بیشتری داشته باشد.

استاندار زنجان تصریح کرد: نتیجه تأثیر واکسیناسیون کرونا در استان طی سه هفته آینده توسط دست اندرکاران علوم پزشکی استان باید مورد ارزیابی قرار گیرد و باید نسبت به ترغیب مردم به خصوص در مناطقی که استقبال مطلوبی به امر واکسیناسیون نداشتند.

افشارچی گفت: هنگام واکسیناسیون کرونا اطلاعات فردی از اشخاص دریافت می‌شود و ۹۰ درصد افرادی که دُز اول واکسن را دریافت کرده‌اند دُز دوم را نیز تزریق می‌کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا