خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۴ مبتلا به کرونا در فارس جان باختند/احتمال ورود به پیک ششم

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر روح اله حسینی بعد از ظهر دوشنبه با حضور در استودیو سلامت فارس در جمع خبرنگاران با بیان تازه‌ترین آمارهای مربوط به کرونا ویروس در استان فارس، از بستری ۳۱۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و این را به منزله زنگ خطر دوباره کرونا در استان دانست.

او با اعلام این خبر افزود: هم اکنون هزار و ۶۴۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۹۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه در ادامه اظهار داشت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، در مجموع بیش از یک میلیون و ۶۸۰ هزار و ۱۳۹ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد یک میلیون و ۴۵۱ هزار و ۲۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۱ هزار و ۵۱۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۲۹ هزار و ۱۱۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۳ هزار و ۴۳۹ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع تاکنون، ۴۸۴ هزار و ۹۵۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

دکتر حسینی همچنین از جان باختن ۱۴ هم استانی دیگر در اثر ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون، به عدد هفت هزار و ۶۷ نفر رسیده است.

او در ادامه این گزارش، از بهبودی ۴۷۰ هزار و ۹۴۷ بیمار مبتلا به کرونا از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه تا کنون پنج میلیون و ۴۲۶ هزار و ۲۸۳ دوز واکسن کرونا در فارس تزریق شده است، گفت: از این تعداد سه میلیون و ۴۵ هزار و ۱۱۸ دوز نوبت اول و دو میلیون و ۳۸۱ هزار و ۱۶۵ دوز نوبت دوم واکسن کرونا بوده است.

دکتر حسینی با ابراز نگرانی نسبت به خیز ملایم آمارها طی روزهای اخیر اعلام کرد: اگر شیوه نامه‌های بهداشتی به خوبی رعایت نشود، احتمال ورود به پیک ششم وجود خواهد داشت که تنها راه جلوگیری از این شرایط، تقویت مشارکت عمومی در دریافت واکسن و جدی گرفتن شیوه نامه‌های بهداشتی تا پایان این پاندمی است

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا