خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

اهدای ۳۵۰ قلم تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا توسط بانک مهر ایران

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد رضا قدیر در مراسم اهدای تجهیزات پزشکی مقابله با ویروس کرونا در دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به این مطلب که تهیه اقلام و وسایل بهداشت و درمان یک ضرورت اساسی است گفت: اگر مردم در امر واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی با کادر بهداشت و درمان همکاری نکنند امکان قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا وجود نخواهد داشت.

مشارکت مردم قم در واکسیناسیون رضایت بخش نیست

وی از مشارکت ۶۷ درصدی مردم قم در واکسیناسیون خبر داد و گفت: متأسفانه این درصد چیزی حدود ۱۲ درصد از میانگین کشوری کمتر است که باید با مشارکت مردم در امر واکسیناسیون جبران شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بار دیگر از سازمان‌های مردم نهاد و مجمع خیرین و گروه‌های مردمی دعوت به تجهیز و تکمیل اقلام پزشکی مورد نیاز و حمایت از کادر درمان کرد و گفت: مشارکت و حمایت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در اهدای تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا می‌تواند نه تنها الگوی نظام بانکی کشور باشد، بلکه در ترویج سنت حسنه وقف یک نمونه کم نظیر است.

پیشتازی بانک مهر ایران در اهدای تجهیزات پزشکی

در ادامه این مراسم، مدیر شعب بانک مهر ایران در استان قم با بیان اینکه وظیفه همه ما اجر نهادن به زحمات و تلاش‌های ارزشمند کادر درمان است گفت: بانک مهر ایران با مشارکت در طرح شهید سلیمانی مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال را در ۲ فاز برای تهیه ۲۵ هزار قلم تجهیزات پزشکی مورد نیاز پیشگیری، واکسیناسیون، درمان و کنترل بیماری کووید ۱۹ در اختیار وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور قرار داده است.

سید حسین دامادی با اشاره به اینکه در استان قم نیز مجموعاً ۳۵۰ قلم تجهیزات پزشکی به ارزش ۷.۵ میلیارد ریال در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار داده‌ایم گفت: استان قم در قالب طرح حمایتی شهید قاسم سلیمانی در دو مرحله اقدام به اهدای تجهیزات پزشکی مقابله کرونا کرده است.

این پیشکسوت نظام بانکی استان قم با اشاره به اینکه بانک مهر ایران در فعالیت‌های مسئولیت‌های اجتماعی سهم گسترده‌ای ایفا کرده است گفت: طی سال جاری بیش از ۳۵۰ قلم تجهیزات پزشکی شامل تعداد ۱۲ دستگاه اکسیژن ساز و متعلقات، تعداد ۳ ترالی اورژانس، تعداد ۱۴۶ دستگاه تب سنج لیزری و تعداد ۱۵۴ دستگاه پالس اکسی متر، تعداد ۸ کپسول اکسیژن، تعداد ۸ دستگاه ضد عفونی کننده محیط و تعداد ۱۴ دستگاه بارکد خوان جمعاً به ارزش ۷ میلیارد و پانصد میلیون ریال بین مراکز درمانی و بیمارستانی در استان قم توزیع شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا