خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

وضعیت بی ثبات کرونا در اردبیل/آمار مرگ و میر از مرز ۲۵۰۰ نفر گذشت

شهرام حبیب زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در گفت و گو با خبرنگار مهر، با پیش بینی روزهای خطرناک کرونایی در هفته آتی در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار کرد: هم اکنون وضعیت بیماری کرونا در استان اردبیل در یک وضعیت بی ثبات به سر می‌برد به طوری که حداقل موارد ابتلای روزانه به صورت میانگین ۲۵ نفر بوده و فوتی‌های ناشی از ابتلاء به کووید ۱۹ در استان در حال افزایش است.

وی با اشاره به آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در استان اضافه کرد: از ابتدای شیوع بیماری در استان تعداد ۲ هزار و ۵۴۶ نفر از شهروندان جان خود را بر اثر ابتلاء به این ویروس از دست داده اند که این آمار متوقف نشده و با توجه به حجم بالای مبتلایان افزایش آن در هفته‌های آتی انتظار می‌رود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان به آخرین وضعیت بیماری کرونا در شبانه روز گذشته اشاره و تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۹ بیمار جدید تحت مراقبت قرار گرفتند که هم اکنون تعداد بستری‌های همزمان در بیمارستان‌های استان به ۱۹۰ نفر افزایش یافته است.

حبیب زاده گفت: در این مدت ۳۲ بیمار با تأیید بهبودی و سلامت جسمانی از سوی تیم و کادر پزشکی مراکز درمانی ترخیص شدند که در صورت رعایت موارد بهداشتی به طور دقیق امید به افزایش بهبودی‌های کرونا در استان نیز بیشتر می‌شود.

وی از بستری ۴۵ بیمار در بخش ICU بیمارستان‌های استان خبر داد و یادآور شد: این بیماران با توجه به درگیری شدید دستگاه تنفسی و وخامت حال عمومی در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر کادر پزشکی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از ثبت یک روز بدون فوتی دیگر در استان خبر داد و افزود: در روز گذشته هیچ مورد فوتی ناشی از ابتلاء به کرونا در استان به ثبت نرسیده است.

به گفته این مسئول از ابتدای آغاز واکسیناسیون کرونا در استان تا به امروز تعداد یک میلیون و ۴۹۷ هزار و ۲۴۹ دز واکسن تزریق شده است که از این تعداد ۸۶۰ هزار و ۶۱۸ دز در نوبت اول و ۶۳۶ هزار و ۶۳۱ دز در نوبت دوم استفاده شده است.

حبیب زاده همچنین به آخرین وضعیت رنگ بندی شهرهای استان اشاره و خاطرنشان کرد: هم اکنون شهرستان مشگین شهر در وضعیت نارنجی، شهرهای اردبیل، گرمی، بیله سوار و پارس آباد در وضعیت زرد و شهرهای سرعین، نمین، نیر، کوثر، خلخال و اصلاندوز در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا