خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۲۴۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر روح اله حسینی بعد از ظهر سه شنبه با حضور در استودیو سلامت فارس در جمع خبرنگاران با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کرونا ویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، در مجموع بیش از یک میلیون و ۶۸۴ هزار و ۱۳۶ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد یک میلیون و ۴۵۳ هزار و ۸۳۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۲ هزار و ۱۵۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۳۰ هزار و ۳۰۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۳ هزار و ۷۰۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع تاکنون، ۴۸۵ هزار و ۸۵۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه ۲۴۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند، افزود: هم اکنون هزار و ۶۷۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۹۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر حسینی همچنین از جان باختن ۱۰ هم استانی دیگر در اثر ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۷۷ نفر رسیده است.

او در ادامه این گزارش از بهبودی ۴۷۲ هزار و ۱۵۹ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه تا کنون پنج میلیون و ۴۶۱ هزار و ۲۶۶ دوز واکسن کرونا در شهرستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز تزریق شده است، گفت: از این تعداد سه میلیون و ۵۲ هزار و ۶۰۱ دوز نوبت اول و دو میلیون و ۴۰۸ هزار و ۶۶۵ دوز نوبت دوم واکسن کرونا بوده است.

این مقام مسؤول در دانشگاه با ابراز قدردانی از تمامی چهره‌های هنری، فرهنگی و اجتماعی که در این روزها با پیوستن به پویش «من واکسن می زنم» به یاری کادر درمان آمدند، عنوان کرد: هنوز تا رسیدن به میزان قابل قبول واکسیناسیون در سطح استان فارس فاصله وجود دارد، بنابراین نیاز به همکاری تمامی هم استانی‌ها در این امر برای افزایش پوشش واکسیناسیون در استان وجود دارد.

او از مردم استان به ویژه افرادی که تاکنون واکسن نزده‌اند، خواست تا ضمن مراجعه برای دریافت واکسن، با به اشتراک گذاشتن محتوای هشتگ «من واکسن می زنم»، دیگران را نیز به واکسیناسیون تشویق کنند تا شاهد توسعه سلامت در سطح استان و ایمنی بیشتر عزیزانمان در برابر این بیماری باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا