خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شیوع حداکثری کرونا در اردبیل/مردم دریافت واکسن را جدی بگیرند

شهرام حبیب زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در حال حاضر در شهرهای مشگین شهر، پارس آباد، اصلاندوز و اردبیل، انتشار ویروس نسبت به سایر نقاط استان بیشتر است، اظهار کرد: مخصوصاً در شهرهای مشگین شهر و پارس آباد دقت بیشتری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی به عمل بیاید و نظارت بر فعالیت اماکن پرازدحام بیشتر انجام شود.

وی با اشاره به اینکه اگر شهری از شهرهای استان وارد وضعیت قرمز شود نشانه آغاز یک خیز جدید است، افزود: یکی از راهکارهای مهم در پیشگیری از بیماری، واکسیناسیون و رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بر تزریق هرچه سریع‌تر دز دوم شهروندان تاکید کرد و گفت: بدون تزریق دز دوم واکسن کرونا ایمنی به طور کامل در فرد ایجاد نمی‌شود و این امر موجب انتشار بیماری و آغاز موج جدید کرونا خواهد شد.

حبیب زاده به روند واکسیناسیون در استان نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر نزدیک به ۹۰ درصد جامعه هدف استان اردبیل دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند و واکسن‌های برکت، آسترازنکا برای بزرگسالان و واکسن‌های سینوفارم و پاستوکووک برای بزرگسالان و زیر ۱۸ سال سن تزریق می‌شود.

وی از جان باختن ۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته استان اردبیل خبر داد و گفت: در حال حاضر استان اردبیل روزهای پر نوسان کرونایی را تجربه می‌کند به طوری که ۴۶ نفر از هم استانی‌هایمان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری بوده که حال عمومی آنان وخیم گزارش شده است.

‎ وی با اشاره به بستری ۱۸۰ بیمار در بیمارستان‌های استان اردبیل ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۹ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان اردبیل بستری شدند که با این روند همچنان شاهد آمار افزایش بستری در چند روز اخیر هستیم و ضروری است تا مردم در خانه ماندن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در اولویت قرار دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از بهبودی نسبی و ترخیص ۴۳ بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته در اردبیل خبر داد و یادآور شد: امیدواریم با افزایش آمار بهبود یافتگان در هفته اخیر ظرفیت تخت‌های بیمارستانی نیز افزایش یابد.

حبیب زاده با تشریح وضعیت شیوع کرونا در شهرستان‌های استان اردبیل، تصریح کرد: هم اکنون شهرستان مشگین شهر در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، گرمی و بیله سوار در وضعیت زرد و شهرستان‌های خلخال، نمین، کوثر، سرعین، نیر و اصلاندوز در وضعیت آبی قرار دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا