خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بیش از ۸۰ درصد جمعیت شهرستان نهاوند واکسینه شده‌اند

به گزارش خبرگزاری مهر، مراد ناصری در جلسه پیشگیری، کنترل و هماهنگی مقابله با کرونا شهرستان نهاوند ضمن بیان اینکه شهرستان نهاوند در شرایط نارنجی است و باید مراقب باشیم چون شرایط شکننده است، افزود: بیش از ۸۰ درصد جمعیت شهرستان تابه حال واکسینه شده است و نقاط مثبت و منفی موجود در شهرستان در خصوص مقابله با کرونا بررسی شده‌اند تا بتوانیم تمام نقص‌ها را هرچه سریع‌تر رفع نمائیم.

فرماندار نهاوند تصریح کرد: عدم ارائه خدمات در تمام حوزه‌ها به افراد واکسینه نشده بیش از پیش و با جدیت در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه درصد باقی‌مانده واکسینه نشده حوزه آموزش و پرورش زنگ خطر است باید به صفر برسد، گفت: با پای کار بودن مجموعه بهداشت و درمان امیدواریم ورود به پیک ششم نداشته باشیم.

فعالیت تالارهای پذیرایی با ۵۰ درصد ظرفیت از دوشنبه آغاز می‌شود

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند، گفت: فعالیت تالارهای پذیرایی با ۵۰ درصد ظرفیت از دوشنبه آغاز می‌شود.

غلامرضا متین با بیان اینکه پروتکل‌ها و شیوه نامه‌های بهداشتی همچنان رعایت نمی‌شود و کاهش یافته است، گفت: واکسیناسیون در نوبت اول ۸۷ و نوبت دوم ۵۷ درصد جمعیت شهرستان انجام شده است.

وی گفت: برای تزریق نوبت سوم هم بالای ۶۰ ساله‌ها مشروط به گذشت ۴ ماه از نوبت دوم انجام می‌شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند گفت: تالارهای پذیرایی هم از دوشنبه گذشته با ۵۰ درصد ظرفیت و مشروط به رعایت پروتکل‌ها بازگشایی شده است.

در ادامه نیز محمدحسین دارایی مدیر آموزش و پرورش نهاوند با اشاره به اینکه تا کنون ۸۶ درصد دانش آموزان در شهرستان واکسینه شده اند، گفت: کارگروه سلامت در مدارس فعال و وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی را رصد می‌کنند.

وی گفت: بازگشایی دبیرستان‌ها با توجه به مهیا بودن شرایط انجام شده در برخی مدارس آغاز و برخی آموزشگاه به دلیل کوچک بودن فضا یا آماده نبودن شرایط حضوری، فعال نشده است.

مدیر آموزش و پرورش نهاوند، تصریح کرد: دانش آموزانی که واکسن نزده اند برای حضور در مدارس باید تست پی سی آر و عدم ابتلاء به کرونا را ارائه دهند.

استفاده از ماسک در نهاوند به کمتر از ۶۰ درصد کاهش یافته است

فرمانده سپاه نهاوند، گفت: استفاده از ماسک در نهاوند به کمتر از ۶۰ درصد کاهش یافته است، و خوشبختانه تاکنون مرکز واکسیناسیون سپاه در یک ماه ۲ هزار و ۵۰۰ دُز واکسن تزریق کرده است، و طرح شهید سلیمانی در حال اجرایی است.

سرهنگ مختاری با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۷۰ نفر در دو بیمارستان شهرستان بستری است، بیان کرد: استفاده از ماسک در سطح شهرستان کاهش پیدا کرده و به کمتر از ۶۰ درصد رسیده است، کمبود واکسن نداریم و مردم در جهت حفظ سلامت خود و دیگران به موقع واکسن خود را بزنند.

وی خاطرنشان کرد: مراسم‌های عروسی همچنان در منازل افراد در حال برگزاری است که نیاز به پیگیری و نظارت بیشتری دارد.

مختاری افزود: نهاوند و شش شهر استان نارنجی است تزریق دُز سوم برای افراد بالای ۶۰ سال و بیماری‌های خاص است.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات و صدور برگه تردد، مشروط به کارت واکسن است افزود: باید اقدامات لازم در جهت عادی انگاری مردم و رعایت سطح شیوه نامه‌های بهداشتی انجام شود و بازنگری تمامی شیوه نامه‌های بهداشتی مورد بررسی قرار گیرد، امیدواریم که در طرح ضربتی میزان واکسیناسیون را به ۷٠ درصد برسانیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا