خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۶۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر روح الله حسینی بعد از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با بیان آخرین آمارهای مربوط به کرونا ویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۴۵۸ هزار و ۸۴۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۳ هزار و ۱۵۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۳۲ هزار و ۷۰۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۴ هزار و ۳۶۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۸۷ هزار و ۵۱۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او همچنین از بهبودی ۴۷۴ هزار و ۱۳۹ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها مرخص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه در ادامه با اعلام جان باختن ۸ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۷ هزار و ۹۲ نفر اعلام کرد.

دکتر حسینی با بیان اینکه ۱۶۹ بیمار جدید طی بیست و چهار ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند، افزود: هم اکنون هزار و ۵۸۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۸۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با اعلام اینکه در روز گذشته مدافعان سلامت حوزه بهداشت استان فارس ۳۳ هزار و ۶۵۶ واکسن در پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون در شیراز و شهرستان‌ها، به مردم استان تزریق کرده‌اند، گفت: تاکنون سه میلیون و ۵۹ هزار و ۳۶۴ دوز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۴۳۵ هزار و ۵۵۸ دوز دوم واکسن کرونا، به جمعیت هدف در فارس تزریق شده است و تاکنون تزریق واکسن کرونا در فارس به پنج میلیون و ۴۹۴ هزار و ۹۲۲ دوز رسیده است.

دکتر حسینی تاکید کرد: با وجود اجرای واکسیناسیون عمومی بر علیه کروناویروس، کماکان باید تا پایان برنامه واکسیناسیون و ایمن شدن تمام اقشار جامعه، با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات، از چرخش ویروس در جامعه جلوگیری کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا