خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تعداد مبتلایان کرونا در کردستان همچنان ۳ رقمی است

فرزین رضاعی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: متأسفانه به دلیل کم توجهی شهروندان کردستانی نسبت به پروتکل‌های بهداشتی در خصوص بیماری کرونا شاهد تداوم ابتلاهای سه رقمی روزانه در استان هستیم.

وی افزود: چندین هفته است که به صورت روزانه چندین نفر از شهروندان کردستانی بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست می‌دهند و نسبت تعداد جان باختگان نسبت به جمعیت استان روز به روز افزایش می‌یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اعلام کرد: متأسفانه تعداد جان باختگان کرونا از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون در استان کردستان هزار و ۸۴۷ نفر بوده است که با توجه به جمعیت یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفری استان نشان دهنده این واقعیت تلخ است که از هر ۸۷۰ نفر کردستانی یک نفر جان خود را بر اثر کرونا از دست داده است.

رضاعی اظهار داشت: در حال حاضر ۵١۶ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که شهرستان سنندج با ۲۷۶ نفر بیشترین تعداد بستری شدگان را دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطر نشان کرد: هم اکنون ۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

رضاعی از مرگ دو بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته و شناسایی ۲۲۶ بیمار جدید خبر داد و گفت: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینه را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا