خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

مراجعه ۱۳۶۵ نفر طی یک روز به مراکز درمان سرپایی استان فارس

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر یکشنبه با حضور در استودیو سلامت فارس در جمع خبرنگاران با اعلام تازه‌ترین آمارهای مربوط به کرونا ویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۷۰۱ هزار و ۷۲۸ تست کرونا شامل یک میلیون و ۴۶۵ هزار و ۵۶۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۴ هزار و ۵۰۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۳۶ هزار و ۱۶۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۵ هزار و ۲۶۵ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۸۹ هزار و ۷۶۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او همچنین از بهبودی ۴۷۶ هزار و ۸۲۱ نفر معادل ۹۷ درصد مبتلایان کرونا از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها مرخص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

معاون بهداشت دانشگاه در ادامه با اعلام جان باختن ۹ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۷ هزار و ۱۲۱ نفر اعلام کرد.

دکتر همتی افزود: هم اکنون هزار و ۴۰۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۸۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

او همچنین از مراجعه هزار و ۳۶۵ بیمار مشکوک یا مبتلا به مراکز شانزده ساعته استان در ۲۴ گذشته و دریافت خدمات درمانی سرپایی خبر داد.

معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه تا امروز مجموع تزریق واکسن کرونا در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز به پنج میلیون و ۵۹۹ هزار و ۷۵۴ دوز رسیده است، اعلام کرد: تاکنون سه میلیون و ۸۱ هزار و ۳۰۷ دوز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۵۱۸ هزار و ۴۴۷ دوز دوم واکسن کرونا به جمعیت هدف در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز تزریق شده است.

دکتر همتی با اشاره به اینکه میزان مرگ و میر در گروه‌هایی که واکسن دریافت نکرده‌اند، بسیار بیشتر است، از تمام افراد واجد شرایط دریافت واکسن خواست کسانی که واکسن دریافت نکرده‌اند یا افرادی که تنها دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند، هر چه زودتر برای تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند تا ایمنی جمعی مورد نظر در جامعه ایجاد شود و هرچه زودتر بتوانیم از این شرایط عبور کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا