خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۵۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستر شدند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر روح اله حسینی بعد از ظهر دوشنبه با حضور در استودیو سلامت فارس در جمع خبرنگاران با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کرونا ویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، در مجموع بیش از یک میلیون و ۷۰۵ هزار و ۲۲۹ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد یک میلیون و ۴۶۷ هزار و ۶۵۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۴ هزار و ۹۵۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۳۷ هزار و ۵۷۳ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۵ هزار و ۵۸۰ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع تاکنون، ۴۹۰ هزار و ۵۳۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه ۱۵۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده اند، افزود: هم اکنون هزار و ۴۲۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۷۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر حسینی همچنین از جان باختن هشت هم استانی دیگر در اثر ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون، به هفت هزار و ۱۲۹ نفر افزایش یافت.

او در ادامه از بهبودی ۴۷۷ هزار و ۷۵۴ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه تا کنون پنج میلیون و ۶۲۷ هزار و ۸۷۳ دوز واکسن کرونا در فارس تزریق شده است، گفت: از این تعداد سه میلیون و ۸۷ هزار و ۲۸۲ دوز نوبت اول و دو میلیون و ۵۴۰ هزار و ۵۹۱ دوز نوبت دوم واکسن کرونا بوده است.

دکتر حسینی بستری ۱۵۱ بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته را کمترین آمار بستری بیماران در بخش‌های تنفسی بعد از موج پنجم بیماری عنوان کرد و با ابراز خرسندی از این روند نزولی، افزود: اعداد نزولی پیام آور خوبی هستند؛ اما امید می‌رود این روند همچنان تداوم داشته باشد که نشان دهنده اثربخشی واکسیناسیون بر علیه این بیماری در سطح جامعه است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه ابراز امیدواری کرد تا با حمایت و همراهی شهروندان و مردم استان، آن دسته از افراد و گروه‌های هدفی که تاکنون واکسن خود را دریافت نکرده اند، به دریافت هر چه سریع‌تر واکسن ترغیب شوند تا هر چه زودتر بتوانیم از بحران کرونا عبور کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا