خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

آمار ابتلا به کرونا در مدارس اصفهان نگران کننده نیست

آذرکیوان امیر پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به بازگشایی مدارس روستایی و کارگاه‌های هنرستان‌های استان از ابتدای ماه مهر امسال، اظهار داشت: مدارس متوسطه دوم (دبیرستان‌ها) نیز از ۱۵ آبان ماه بازگشایی شدند و بنا به مصوبه ستاد ملی کرونا مدارس مقطع ابتدایی و متوسطه اول (دوره راهنمایی) از یکم آذر ماه بازگشایی خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه مقاطع تحصیلی استان از ابتدای مهر امسال به صورت پلکانی بازگشایی شده است، ادامه داد: گزارش مبتلایان در سامانه‌های «مراقبت از مدرسه» و «مراقبت از کرونا» از سوی مسئولان مدرسه ثبت می‌شود و اگر کوچک‌ترین موردی از علائم بیماری مانند تب و یا حتی بیماری آنفلوآنزا و … در کلاس مشاهده شود، آن کلاس دو هفته تعطیل می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان بدون اشاره به آمار ابتلاء به کرونا در بین دانش‌آموزان و معلمان در سال تحصیلی جاری، خاطرنشان کرد: تاکنون با مشاهده کوچک‌ترین علائم و موارد ابتلاء دانش آموزی به بیماری، کلاس درس را برای دو هفته تعطیل کرده‌ایم و نسبت به جمعیتی که در استان وجود دارد تا این لحظه مورد خاصی نداشتیم و آمار قابل توجهی که باعث نگرانی شود، نبوده است ضمن اینکه اولیا مدارس و همکاران دغدغه مند هستند و کوچک‌ترین مورد را رصد و پیگیری می‌کنند.

تعطیلی ۲ مدرسه بر اثر کرونا

امیرپور با اشاره به دو مورد از ابتلاء به کرونا در مدارس دو شهرستان استان، افزود: یکی از آنها هنرستانی بود که در مجموع هشت دانش آموز و از کلاس‌های مختلف داشت که در مهرماه با گزارش ابتلاء به بیماری، این مدرسه را تعطیل کردیم ضمن اینکه شاید ابتلاء به بیماری در این مدرسه خارج از مجموعه آموزش و پرورش شکل گرفته بود.

وی با اشاره به اینکه مدیران برای بازگشایی مدارس باید فرم خود اظهاری ارائه کنند، ابراز داشت: در این فرم همه آیتم‌های ایمنی مدارس و دانش آموزان از جمله فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، تهویه هوا و … وجود دارد و مدیران باید با دقت نظر این‌ها را تکمیل کرده، اعمال نظر و کنترل کنند.

بیش از ۹۰ درصد معلمان اصفهانی در برابر کرونا واکسینه شدند

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اضافه کرد: اگر مدیری فرم خود اظهاری را تکمیل و به اداره آموزش پرورش ارائه کرد و مورد تأیید آموزش و پرورش قرار گرفت، مدرسه مجوز بازگشایی دریافت می‌کند از این رو همه مدارسی که باز می‌شوند با مجوز آموزش و پرورش است.

امیرپور درباره آخرین آمار واکسیناسیون معلمان و دانش آموزان استان اصفهان، گفت: نزدیک به ۹۰ درصد از جمعیت معلمان استان از شهریور ماه تاکنون در برابر کرونا واکسینه شدند و از مهرماه تاکنون ۳۷۰ هزار نفر از دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم (۱۲ تا ۱۸ سال) استان دوز اول را دریافت کردند.

۱۵ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال اصفهانی هنوز واکسن دریافت نکردند

وی وضعیت واکسیناسیون دانش آموزان را خوب ارزیابی کرد و افزود: امید است ۱۵ درصد جمعیت باقیمانده دانش آموزان این مقاطع نیز برای دریافت واکسن مراجعه کنند تا واکسیناسیون ۱۰۰ درصدی آنان را در برابر کرونا شاهد باشیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از آذرماه با ظرفیت صددرصدی کلاس‌های درس نخواهد بود، گفت: اگر کلاسی ۳۰ نفر دانش آموز داشته باشد دانش آموزان به دو گروه ۱۵ نفره تقسیم شده و یک روز گروه اول و روز بعد گروه دوم در کلاس حضور می‌یابند.

امیرپور با تاکید بر اینکه رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و تهویه کلاس مهمترین اصول برگزاری کلاس‌های حضوری است، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین اولویت ما سلامت دانش آموزان و در مرحله بعد آموزش است که با بازگشایی به صورت ایمن حضور دانش آموزان را در فضای مدارس شاهد باشیم.

به گزارش مهر، ۹۵۰ هزار دانش‌آموز در ۶ هزار واحد آموزشی در استان اصفهان در سال تحصیلی جاری مشغول به تحصیل شدند که از این تعداد ۴۹۲ هزار دانش‌آموز در مقطع ابتدایی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا