خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بازار کریسمس مونیخ به دلیل شیوع کرونا برپا نخواهد شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، شهر مونیخ آلمان روز سه‌شنبه بازار کریسمس آتی خود را که معمولاً سالانه حدود سه میلیون بازدیدکننده را به خود جذب می‌کند، به دلیل شیوع مجدد ویروس کرونا در باواریا لغو کرد.

شهردار دیتر ریتر در بیانیه‌ای گفت: «وضعیت وخیم در بیمارستان‌های ما و آمار فزاینده عفونت برای من راه دیگری باقی نمی‌گذارد: متأسفانه، بازار کریسمس مونیخ امسال نمی‌تواند برگزار شود». بسیاری از بازارهای کریسمس آلمان در سال ۲۰۲۰ به دلیل بیماری همه گیر تعطیل شدند، اما مونیخ اولین بازار بزرگی است که خبر تعطیلی آن به صورت رسمی منتشر شده است.

لازم به ذکر است،با شیوع مجدد کرونا در برخی کشورهای اروپایی، صدراعظم اتریش نیز روز ۲۳ آبان ماه با صدور فرمانی از محدودیت تردد برای آن دسته از کسانی که تاکنون اقدام به دریافت دستکم یک دور «الکساندر شالنبرگ» صدراعظم اتریش روز یکشنبه اعلام کرد که قرنطینه سراسری از هفته آینده برای کسانی که تاکنون واکسن کووید -۱۹ را دریافت نکرده‌اند، آغاز خواهد شد.

بر این اساس، افراد واکسینه نشده تنها برای انجام برخی امور ضروری مانند رفتن به محل کار، خرید مواد غذایی یا مراجعه به پزشک می‌توانند خانه‌های خود را ترک کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا