خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شناسایی ۳۵ بیمار جدید در اردبیل/ رعایت پروتکل ها ضروری است

شهرام حبیب زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه هم اکنون ۱۶۹ بیمار کرونایی در بخش‌های مختلف بیمارستان‌های استان اردبیل بستری هستند، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته آمار بستری‌ها در استان اردبیل رشد داشته و ۳۵ بیمار با علائم بیماری کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند.

وی افزود: یک بیمار کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته فوت شده و پیش بینی می‌شود آمار فوتی‌ها در استان اردبیل در هفته جاری افزایش داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل به آمار بهبود یافتگان نسبی در شبانه روز گذشته اشاره کرد و گفت: ۳۷ بیمار کرونایی نیز با حال عمومی مساعد و نسبی از بیمارستان‌ها مرخص شدند و نکته قابل توجه عدم حضور این افراد در اجتماعات و تداوم روند درمان در منازل این بیماران است که انتظار داریم این افراد رعایت نکات بهداشتی را به جد پیگیری کنند.

حبیب زاده آمار بیماران بدحال بستری در استان اردبیل را ۴۵ نفر عنوان کرد و گفت: هر روز به تعداد نفرات بیماران بدحال و بستری در بخش مراقبت‌های ویژه افزوده می‌شود چرا که قدرت انتقال و شدت نفوذ ویروس در بدن انسان افزایش داشته است.

وی بیان کرد: هم اکنون شهرستان های پارس آباد و مشگین شهر در وضعیت نارنجی، شهرستان های خلخال، بیله سوار و اصلاندوز در وضعیت زرد و شهرستانهای اردبیل، گرمی، نمین، کوثر، سرعین و نیر در وضعیت آبی قرار دارند.

حبیب زاده با بیان اینکه دورهمی های خانوادگی و دوستان همچنان محل انتقال کرونا است، اظهار کرد: آمار افراد بستری شده در بیمارستان‌های استان نشان می‌دهد درصد بالایی از این بیماران از یک خانواده هستند و بیماری کرونا را در اثر مهمانی‌ها و دور همی های خانوادگی به یکدیگر انتقال داده اند و یا در اثر سهل انگاری و حضور در تجمعات خیابانی که این روزها در پیاده روها شاهد هستیم مبتلا شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل به تزریق یک‌میلیون و ۵۶۳ هزار و ۲۲۵ دُز واکسن بر علیه بیماری کرونا در استان اشاره کرد و گفت: ۸۷۲ هزار و ۷۲۱ دُز واکسن مربوط به مرحله اول و ۶۸۱ هزار و ۶۶۷ دُز مربوط به مرحله دوم واکسیناسیون است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا