خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۹۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش های ویژه فارس بستری هستند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر روح اله حسینی بعد از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کرونا ویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۴۷۵ هزار و ۱۲۴ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۶ هزار و ۳۴۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۴۱ هزار و ۸۷۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۶ هزار و ۴۵۹ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۹۲ هزار و ۸۰۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او با اعلام ۱۵۸ بستری بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علائم را هم اکنون در بیمارستان‌های استان نیز، هزار و ۴۲۸ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۹۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر حسینی همچنین از بهبودی ۴۸۰ هزار و ۲۵۶ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

او مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتدا تاکنون را پنج میلیون و ۶۷۳ هزار و ۸۹۶ دوز اعلام کرد و گفت: از این تعداد سه میلیون و ۹۸ هزار و ۴۰۳ دوز نوبت اول و دو میلیون و ۵۷۵ هزار و ۴۹۳ دوز نوبت دوم واکسن بوده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با اشاره به تلاش شبانه روزی و جهادگونه مدافعان سلامت در راستای مقابله با این بحران، از مردم خواست تا با همراهی و همدلی با مجموعه سلامت، شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کرده و در امر واکسیناسیون و ایمن سازی جامعه نیز مشارکت کنند

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا