خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تاکنون ۱۵۰۰ دانش آموز در شهرستان بناب واکسن تزریق نکرده‌اند

به گزارش خبرنگار مهر، وحید رضایی عصر شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بناب با بیان اینکه تا زمانی که واکسیناسیون عمومی بطور کامل انجام نشده است، باز جای نگرانی دارد؛ افزود: تا زمانی که واکسیناسیون را به بالای ۹۰ درصد نرسانیم همچنان ویروس کرونا ما را تهدید می‌کند و واکسن‌های زده شده نیز بی نتیجه خواهد بود.

این مسئول حوزه بهداشت و درمان شهرستان با بیان اینکه فعلاً یک هزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان شهرستان بناب واکسن دریافت نکرده‌اند؛ گفت: جای تأسف است که در این خصوص برخی از فرهنگیان عزیز نیز مقاومت می‌کنند.

رضایی تصریح کرد: اگر رعایت نکنیم آغاز پیک ششم کرونا قطعی است و شروع آن نیز از مدارس خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: کارکنانی که تاکنون واکسن نزده‌اند باید از ورود آنها به ادارات مربوطه جلوگیری شود و حضور آنها منوط به ارائه تست پی سی آر منفی هر ۳ روز یکبار با پول شخصی بوده و در این صورت اجازه ورود آنها به اداره و مدرسه داده شود.

۱۸۰۰ نفر از دانش آموزان شهرستان همچنان فاقد گوشی و تبلت هستند

مدیر آموزش و پرورش بناب نیز در این جلسه گفت: تعطیلی فیزیکی مدارس مسائل تربیتی را بیش از آموزش تحت الشعاع قرار داده است.

بر اساس این گزارش، حسین پارسامهر با بیان اینکه اکثریت اولیای دانش آموزان و معلمان مدارس موافق بازگشایی مدارس هستند؛ افزود: تعطیلی حضوری مدارس در ۲۰ ماه گذشته مسائل تربیتی را بیش از آموزش تحت الشعاع قرار داده است.

وی با تأکید بر جایگاه علم و دانش در دین مبین اسلام خاطرنشان کرد: مقاومت در مقابل بازگشایی حضوری مدارس در حالی که بقیه اجتماعات در جامعه برقرار است، قابل قبول نیست و تنها تعطیلی مدارس و مساجد چاره ساز نیست.

مدیر آموزش و پرورش بناب در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از همکاری خیرین شهرستان اذعان کرد: هم اکنون یک هزار و ۸۰۰ دانش آموز در شهرستان بناب فاقد گوشی و تبلت هستند که تهیه گوشی و تبلت این دانش آموزان ضروری است.

وی تأکید کرد: امیدواریم خیرین بزرگوار در این خصوص به یاری دانش آموزان بی بضاعت بشتابند.

گفتنی است، شهرستان ۱۵۰ هزار نفری بناب در ۱۱۰ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی و در جنوب این استان واقع شده و در حال حاضر وضعیت رنگی این شهرستان از لحاظ کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت و درمان زرد است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا