خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

گزارشی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مرکزی نداشته‌ایم

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جمالیان ظهر دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان مرکزی با اشاره به وضعیت واکسیناسیون در استان، اظهار کرد: تاکنون ۷۳ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال شامل ۸۵۶ هزار و ۷۰۹ نفر هر دو دوز واکسن و ۸۸ درصد شامل یک میلیون و ۶۸ هزار و ۹۷۰ نفر یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: وضعیت شهرستانهای کمیجان و محلات که در واکسیناسیون عقب‌تر از سایر شهرستان‌ها بودند، بهتر شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: به جز شهرستانهای اراک و آشتیان، بقیه شهرستانها به صورت ۱۰۰ درصد نسبت به تزریق دوز اول واکسن کرونای دانش آموزان اقدام کرده‌اند. همچنین در آشتیان ۹۸ درصد دوز اول و در اراک ۸۷ درصد دوز اول را تزریق کرده‌اند که نیاز است تا پیگیری جدی تری برای انجام کامل آن صورت گیرد.

جمالیان عنوان کرد: خوشبختانه هیچ‌گونه عارضه‌ای برای دانش آموزان به وجود نیامده است و خانواده‌ها نگرانی نداشته باشند.

وی با اشاره به عدم مشخص شدن میزان واکسیناسیون در قشر فرهنگیان، استادان و دانشجویان، گفت: متأسفانه شاهدیم که برخی مدارس پس از بازگشایی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند به طوری که فاصله گذاری اجتماعی به درستی رعایت نمی‌شود و استفاده از ماسک نیز جدی گرفته نمی‌شود. همین باعث شد تا یکی از مدارس پلمپ شود. البته با این حال خدا را شکر هیچ گونه افزایش ابتلاء به کرونا در دانش آموزان مشاهده نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه ۶ نوع واکسن در استان مرکزی برای تزریق وجود دارد، عنوان کرد: برکت، اسپایکوژن و پاستوکووک واکسن‌های ایرانی و سینوفارم، آسترازنکا و اسپوتنیک واکسن‌های خارجی در دسترس هستند.

وی با اشاره به ابتلای محدود افراد به ویروس آنفلوآنزا در استان، گفت: شهرستان‌های ساوه و اراک به ترتیب بیشترین مبتلا به این ویروس را نسبت به جمعیت دارند و البته سایر شهرستانها ابتلای بسیار محدود داشته یا اصلاً گزارشی از آنفلوآنزا در آنها نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: گزارشی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان نداشته‌ایم.

جمالیان در پایان بیان کرد: از ابتدای این هفته رنگ بندی کرونایی استان از نارنجی و قرمز خارج شد و تجربه نشان داده پس از بهبود شرایط، عادی انگاری در مردم شکل می‌گیرد بنابراین نیاز ضروری است تا رسانه‌ها بر لزوم استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تاکید جدی داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا