خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

لغو محدودیت های ترددی در گیلان/ رعایت دستور العمل ها ضروری است

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی عصر شنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا گیلان با اشاره به اجرای هوشمند محدودیت‌ها، اظهار کرد: با دستور رئیس جمهور محدودیت‌های شبانه در شهرهای آبی و زرد لغو شد.

وی با بیان اینکه مردم باید به شرایط عادی زندگی بازگردند، افزود: در شهرستان‌هایی که بیش از ۹۰ درصد مردم واکسن دریافت کرده‌اند زمینه حضور مردم در مسابقات ورزشی در سایه رعایت دستور العمل های بهداشتی فراهم شود.

استاندار گیلان در ادامه اشاره به اینکه در برخی شهرستان شاخص واکسیناسیون نسبت به سایر مناطق پایین است، تأکید کرد: باید با اجرای طرح خانه به خانه شهید سلیمانی و تولید محتوای رسانه‌ها و صدا و سیما در راستای ترغیب مردم به واکسیناسیون تلاش شود.

وی با بیان اینکه حدود ۹۱ درصد گیلانی‌ها دُز نخست واکسن کرونا و بیش از ۷۵ درصد نیز دُز دوم را دریافت کرده‌اند، ادامه داد: روستاها به دقت بررسی شود تا به صورت ۱۰۰ درصدی تحت پوشش واکسیناسیون قرار بگیرند.

عباسی با اشاره به اینکه نظارت‌ها همچنان باید با شدت و جدیت بیشتری انجام و از ایجاد اجتماع‌های پر خطر جلوگیری شود، گفت: در صورت مشاهده هر گونه افزایش آمارها مسئولان ستاد مدیریت استان در محل مورد نظر حاضر و اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه گیلان استان گردشگر پذیر بوده و درآمد و شغل تعداد زیادی به فعالیت این حوزه بستگی دارد، اضافه کرد: با عادی شدن شرایط انتظار می‌رود دوباره شاهد رونق حوزه گردشگری گیلان باشیم.

استاندار گیلان با اشاره به هفته بسیج و نقش آنها در همه حوادث و بحران‌ها به ویژه ایام کرونا، گفت: در اجرای طرح سلامت محور شهید سلیمانی بسیجیان نقش مهمی ایفا کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا