خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

افزایش۵برابری بستری های کرونا در فردوس/۶۵درصد واکسن نزده ها هستند

به گزارش خبرنگار مهر، احمد نگهبان صبح یکشنبه در جلسه ستاد کرونای شهرستان فردوس با بیان اینکه آمار بستری های کرونایی فردوس در دو هفته پایانی آبانماه نسبت به هفته اول این ماه ۵ برابر شده است گفت: متاسفانه ۶۵ درصد کسانی که بستری هستند واکسن کرونا را دریافت نکرده بودند که این نشان از تاثیر واکسیناسیون دارد.

وی فصل برداشت انار، زعفران و پسته را ازمهمترین عوامل بالا رفتن آمار افراد کرونایی در شهرستان دانست و افزود: در روستاهای عشایری مانند کجه و چهنو و شهر باغستان که درگیر برداشت پسته و انار بودند آمار کرونا افزایش بیشتری داشته است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر آمار افرادی که هنوز واکسن نزده اند مشخص و اطلاع رسانی بصورت خانه به خانه در حال انجام است تا افراد ترغیب به دریافت واکسن شوند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان فردوس گفت: با این وجود بالاترین آمار دریافت دوز اول و دوم واکسن کرونا در استان را متعلق به فردوس بوده است.

به گفته وی سنین ۱۸ تا ۳۵ سال کمترین دریافت واکسن کرونا را در فردوس دارند که تمهیدات لازم در این خصوص گرفته شده است.

فرماندار فردوس نیز با اشاره به اینکه بر اساس آمار سامانه کشوری ۹۱ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال دوز اول و ۷۷ درصد دوز دوم واکسن کرونا را در فردوس دریافت کرده اند و این بالاترین آمار در سطح شهرستانهای استان است، تصریح کرد: روزگذشته ۹ نفر در بخش ویژه کرونا بستری بودند که از این تعداد ۵ نفر واکسن کرونا را دریافت نکرده بودند.

حمید حلاج مقدم تاکید کرد: باید از تمام ظرفیت شهرستان بخصوص ائمه جمعه و جماعات و فضای مجازی استفاده شود تا افرادی که واکسن دریافت نکرده اند تشویق شوند.

وی خاطرنشان کرد: از امروز تیم های مشترک نظارت سختگیرانه ای در بازار انجام خواهند داد و چنانچه هر کدام از اصناف پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند پس ازتذکر شفاهی و عدم رعایت نسبت به تعطیلی محل کسب وی اقدام خواهد شد.

فرماندار فردوس با بیان اینکه در حوزه اداره های دولتی دیگر هیچ بهانه ای پذیرفته نیست گفت: هر کارمندی که واکسن کرونا را دریافت نکرده باشد و یا پروتکل های بهداشتی را رعایت نکند به عنوان تخلف اداری به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری معرفی خواهد شد که البته این قانون از قبل نیز اجرا می شود.

وی شرط پذیرش مسافر در مهمان پذیرها و هتل ها را دریافت کامل واکسن کرونا دانست و تاکید کرد: در غیر اینصورت باید از پذیرش خودداری شود.

رئیس ستاد کرونای شهرستان فردوس برگزاری تجمعات در فضای بسته را منوط به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، هر نفر در۴ متربع و حداکثر تا سقف ۱۰۰ نفر دانست و تاکید کرد: بانکها نیز کنترل بیشتری اعمال کنند و از ارائه خدمات حضوری به کسانی که واکسن کرونا دریافت نکرده اند خودداری کنند.

وی همچنین اعلام کرد: مدارس شهرستان بجز مقاطع متوسطه که مقرر بود اول آذرماه رسماً بازگشایی شود به روز شنبه هفته آینده موکول می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا