خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

آمادگی ورود فارس به موج ششم کرونا/اعزام تیم ارزیاب به ممسنی

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر وحید حسینی در نشست روزانه مدیریت بیماری کرونا در علوم پزشکی شیراز با اشاره به وضعیت نگران کننده و روند افزایشی ابتلای افراد در شهرستان ممسنی که با اعزام تیم ارزیاب معاونت درمان دانشگاه برای بررسی این روند، همراه بوده است، گفت: در شرایط کنونی، شناسایی خوشه‌های بیماری در استان و پیشگیری از گسترش این خوشه‌ها، می‌تواند در موفقیت برنامه‌های مقابله با کرونا و پیشگیری از اوج گیری بیماری، نقش مهمی ایفا کند.

او مداخله به موقع تیم‌های سلامت برای مهار همه گیری پس از مرحله شناسایی را یک ضرورت در پیشبرد بهتر برنامه‌های عملیاتی مقابله با این بحران خواند تا از مواجهه با موج‌های جدید بیماری جلوگیری شود.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آمارها نشان می‌دهد که به دلیل برخی سهل انگاری‌ها و بی توجهی‌ها، افراد سنین پایین، بیشترین آمارهای ابتلاء را به خود اختصاص داده‌اند.

او با تاکید بر حس همدردی و پیگیری مسؤولان دانشگاه در ارتباط با امور درمان بیماران استان عنوان کرد: با توجه به هزینه بالای درمان و بستری افراد مبتلا، پایش و نظارت جدی در بخش‌های کووید ۱۹ بیمارستان‌های استان، در اولویت دستور کار بازرسان و مسؤولان حوزه درمان دانشگاه قرار گرفت.

دکتر حسینی با اشاره به قدرت سرایت پذیری و انتشار بالای کرونا ویروس، از مردم خواست تا برای حفظ جان خود و اطرافیان، شیوه نامه‌های بهداشتی را به صورت جدی رعایت کند و در واکسیناسیون علیه کرونا ویروس مشارکت داشته باشند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه به بررسی آمارهای واکسیناسیون در شهرهای مختلف استان، آمار نمونه گیری های تشخیصی، آخرین وضعیت ابتلاء در مناطق مختلف استان، وضعیت سلامت بیماران در بخش‌های کووید ۱۹ بیمارستان‌های استان، روند بهبودی بیماران و علت‌های جان باختن مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته در استان پرداخت و دستورات لازم در این زمینه صادر شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا