خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۷۱۸۸ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در فارس جان باختند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر یکشنبه با حضور در استودیو سلامت فارس در جمع خبرنگاران با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۴۸۱ هزار و ۷۵۳ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۷ هزار و ۶۱۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۴۴ هزار و ۵۰۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۷ هزار و ۱۱۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۹۴ هزار و ۷۲۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او با اعلام بستری ۱۴۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علائم را هم اکنون در بیمارستان‌های استان نیز، هزار و ۲۶۱ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۶۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر همتی تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۹ مبتلا به کرونا در استان جان باختند که تعداد کل جان باختگان از زمان شیوع کرونا تاکنون به ۷ هزار و ۱۸۸ نفر در استان فارس رسیده است.

او مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتدا تاکنون را پنج میلیون و ۷۴۷ هزار و ۵۵ دوز اعلام کرد و گفت: از این تعداد سه میلیون و ۱۱۶ هزار و ۳۸۹ دوز نوبت اول و دو میلیون و ۶۳۰ هزار و ۶۶۶ دوز نوبت دوم واکسن بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به دیگر آمارهای مربوط به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، از خدمت رسانی به هزار و ۲۴۳ مراجعه کننده دارای علائم کووید ۱۹ در مراکز ۱۶ ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا در استان خبر داد.

او از مردم خواست تا با توجه به اینکه واکسن به تنهایی موجب شکسته شدن زنجیره انتقال این بیماری نمی‌شود، پس شیوه نامه‌های بهداشتی را با جدیت رعایت کرده و افرادی که تا کنون واکسن دریافت نکرده‌اند نیز، برای دریافت واکسن خود به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا