خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۸۴.۲ درصد جمعیت استان ایلام واکسن کرونا تزریق کردند

به گزارش خبرنگار مهر، محمد کریمیان بعدازظهر یکشنبه در جلسه ستاد کرونا در ایلام اظهار کرد: ۸۶۹ هزار و ۷۷ دوز واکنس کرونا تاکنون وارد استان شده که از این تعداد ۷۱۱ هزار و ۴۷۱ دوز واکسن تزریق شده است.

وی افزود: واکسیناسیون نوبت اول انجام شده تعداد ۳۹۵ هزار و ۷۶۰ دوز و واکسیناسیون نوبت دوم انجام شده ۳۱۲ هزار و ۵۵۸ دوز بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام اضافه کرد: واکسیناسیون جمعیت ۱۲-۱۸ سال تعداد ۷۲ هزار و ۳۹۶ دوز بوده است.

کریمیان بیان کرد: درصد پوشش واکسیناسیون در جمعیت ۱۲ تا ۱۸ سال میزان ۸۳.۲ درصد، درصد پوشش واکسیناسیون نوبت اول در استان ۸۴.۲ درصد و درصد پوشش کامل واکسیناسیون در استان ۶۶.۵ درصد بوده است.

وی گفت: در استان ایلام در هفته‌های اخیر آمارهای مربوط به مبتلایان و بستری‌ها افزایشی شد اما خوشبختانه این روند افزایشی متوقف شده و هم اکنون آمارها کاهشی هستند اما همچنان توصیه ما این است که پروتکل‌های بهداشتی به خوبی رعایت شوند تا شاهد وقوع پیک بعدی نباشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام اضافه کرد: از نظر وجود واکسن در استان مشکلی وجود ندارد، افرادی در سطح جامعه وجود دارند که هنوز واکسن نزده‌اند و برای حفظ سلامت جامعه و اثربخشی واکسیناسیون، باید این افراد را به تزریق واکسن ترغیب کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا