خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

افراد واکسن نزده ۲۰ برابر بیشتر در معرض مرگ‌های کرونایی هستند

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از وب مد، این داده‌ها همچنین نشان داد که احتمال مثبت شدن تست کووید ۱۹ در افراد واکسینه نشده ۱۳ برابر بیشتر از افرادی است که به طور کامل واکسینه شده بودند.

«جنیفر شافورد»، سرپرست تیم تحقیق، گفت: «واکسن‌های کووید ۱۹ برای محافظت از مردم در برابر بیماری و مرگ بر اثر کووید ۱۹ عملکرد بسیار خوبی دارند. واکسیناسیون بهترین راه برای در امان نگه داشتن خود و افراد نزدیک به شما از این بیماری کُشنده است.»

به عنوان بخشی از این مطالعه، محققان گزارش‌های آزمایشگاه الکترونیکی، گواهی‌های فوت و سوابق ایمن‌سازی ایالتی را با تمرکز ویژه بر روی ماه سپتامبر، زمانی که نوع مُسری دلتا در سراسر تکزاس افزایش یافت، تجزیه و تحلیل کردند.

اثر محافظتی واکسیناسیون در بین گروه‌های جوان بیشتر محسوس بود. در ماه سپتامبر، خطر مرگ ناشی از کووید ۱۹ در افراد ۳۰ ساله واکسینه نشده ۲۳ برابر و برای افراد ۴۰ ساله واکسینه نشده ۵۵ برابر بیشتر بود.

علاوه بر این، کمتر از ۱۰ مورد مرگ ناشی از کووید ۱۹ در ماه سپتامبر در میان افراد کاملاً واکسینه شده بین سنین ۱۸ تا ۲۹ سال، در مقایسه با ۳۳۹ مرگ در میان افراد واکسینه نشده در همان گروه سنی، وجود داشت.

محققان با نگاهی به یک دوره زمانی طولانی‌تر- از ۱۵ ژانویه تا ۱ اکتبر- دریافتند که احتمال ابتلاء به کووید ۱۹ در افراد واکسینه نشده ۴۵ برابر بیشتر از افراد کاملاً واکسینه شده است. اثر محافظتی واکسیناسیون در برابر عفونت در تمام گروه‌های سنی بزرگسالان قوی بود، اما در سنین ۱۲ تا ۱۷ سال بیشتر بود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا