خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

استان اردبیل جزو ۵ استان برتر کشور در واکسیناسیون کرونا است

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، به تشریح آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل پرداخت و اظهار کرد: میزان بستری در استان افزایش چشمگیری داشته است و امیدوار هستیم که شاهد تکرار آن در روزهای آینده نباشیم چون در صورت تکرار، شاهد تغییر رنگ بعضی از شهرستان‌ها به رنگ نارنجی و قرمز خواهیم بود.

وی افزود: با توجه به سرد شدن هوا و باز شدن مدارس در رعایت پروتکل‌های بهداشتی مخصوصاً زدن ماسک دقت شود حتی کسانی که واکسن زده اند کاملاً در برابر ابتلاء به بیماری، مصون نیستند.

حبیب زاده بیان کرد: ماسک زدن باعث می‌شود حتی در صورت ابتلاء، حجم ویروس وارد شده به بدن محدود بوده و بیماری خفیف‌تری را تجربه کنیم و ضروری است در فضاهای سرپوشیده حتماً باید هر یک ساعت یک بار تهویه برقرار باشد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به اینکه ۲۳ تخت بیمارستانی در اختیار بیماران جدید کرونایی استان اردبیل قرار گرفته است گفت: تعداد کل بستری‌های موجود کرونایی نیز به ۱۶۸ بیمار رسیده و ۴۵ بیمار بدحال کرونایی نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان اردبیل بستری هستند و از حال عمومی مناسبی برخوردار نیستند.

حبیب زاده تعداد بهبود یافتگان کرونایی را ۳۱ نفر عنوان کرد و گفت: این بیماران با تشخیص کادر درمانی استان از بیمارستان‌ها مرخص شدند و ادامه روند درمان خود را در قرنطینه خانگی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهند داد.

وی به تزریق یک‌میلیون و ۵۹۴ هزار و ۶۱۳ دُز واکسن بر علیه بیماری کرونا در استان اشاره کرد و گفت: ۸۷۹ هزار و ۴۳۳ دُز واکسن مربوط به مرحله اول و ۷۰۳ هزار و ۸۴۹ دُز مربوط به مرحله دوم واکسیناسیون است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه وضعیت واکسیناسیون استان در کشور نسبتاً خوب است تصریح کرد: هم اکنون جز ۵ استان اول در کشور در دوز اول و دوم قرار داریم و امیدواریم افراد بالای ۶۰ سال با سه دوز واکسن به ایمنی نسبتاً مطلوبی برسند.

حبیب زاده ادامه داد: هم اکنون شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، مشگین شهر، خلخال، بیله سوار، کوثر، سرعین و اصلاندوز در وضعیت زرد و شهرستانهای گرمی، نمین و نیر در وضعیت آبی قرار دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا