خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بستری ۱۱۹۲ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر روح اله حسینی بعد از ظهر دوشنبه با حضور در استودیو سلامت فارس در جمع خبرنگاران با بیان تازه‌ترین آمارهای مربوط به کرونا ویروس در استان گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، در مجموع بیش از یک میلیون و ۷۲۹ هزار و ۷۰۶ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد یک میلیون و ۴۸۳ هزار و ۹۱۹ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۸ هزار و ۳۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۴۵ هزار و ۷۸۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۷ هزار و ۴۲۵ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع تاکنون، ۴۹۵ هزار و ۴۶۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه ۱۵۹ بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند، افزود: هم اکنون هزار و ۱۹۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۶۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

مدیر روابط عمومی علوم پزشکی شیراز همچنین از جان باختن ۶ هم استانی دیگر در اثر ابتلاء به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون، به هفت هزار و ۱۹۴ نفر افزایش یافت.

او در ادامه از بهبودی ۴۸۳ هزار و ۲۸۸ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه تا کنون پنج میلیون و ۷۶۶ هزار و ۸۶۷ دوز واکسن کرونا در فارس تزریق شده است، گفت: از این تعداد سه میلیون و ۱۲۱ هزار و ۹۹۲ دوز نوبت اول و دو میلیون و ۶۴۴ هزار و ۸۷۵ دوز نوبت دوم واکسن کرونا بوده است.

دکتر حسینی با اعلام نگرانی مجموعه سلامت فارس نسبت به افزایش بی توجهی‌های عمومی و ساده انگاری در مورد خطر این بیماری و پیامدهای ناگوار آن، اظهار کرد: بی توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی موجب شده تا امسال علاوه بر بیماری کووید ۱۹، احتمال مواجه شدن با بیماری آنفولانزا نیز وجود داشته باشد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه از مردم استان خواست تا ضمن رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، استفاده از ماسک را جدی بگیرند تا علاوه بر کرونا، از بیماری‌های فصلی نیز مصون بمانند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا