خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۵۸ درصد مردم قم واکسن کرونا را تزریق کرده اند

به گزارش خبرنگار مهر، سیامک محبی بعد از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه ۵۸ درصد مردم قم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، گفت: حدود ۶۸ درصد از مردم قم دوز اول و ۴۸ درصد مردم هر دو دوز واکسن را تزریق کرده‌اند.

رئیس مرکز بهداشت استان با اشاره به فراهم شدن گسترده زیرساخت‌های مناسب برای واکسیناسیون مردم، افزود: مردم چندان اقبالی به واکسیناسیون نشان نداده‌اند و از حیث آماری واکسیناسیون قم، آخرین استان کشور است.

وی با تاکید بر اینکه واکسن در کنار رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، ایمن‌ترین ترین راه برای جلوگیری از اوج گیری دوباره بیماری است و زمانی در سطح استان به ایمنی جمعی می‌رسیم که دست‌کم ۷۵ درصد از مردم هر دو دز واکسن را تزریق کرده باشند، ادامه داد: در حال حاضر ۶۳ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله استان واکسن زده‌اند.

رئیس مرکز بهداشت استان قم با بیان اینکه آمار واکسیناسیون در بین دانش آموزان در قم نیز پایین است، گفت: نظارت دقیق بر مراکز آموزشی انجام خواهد گرفت و در صورتی که شیوه نامه‌های بهداشتی، از جمله زدن ماسک، حفظ فاصله گذاری، باز بودن پنجره‌ها و… در مدرسه‌ای رعایت نشود، قطعاً با آن مدرسه برخورد خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا