خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ارائه خدمات شبکه بهداشت شهرری در زمان کرونا فراشهرستانی شده است

به گزارش خبرنگار مهر، حسین توکلی کجانی عصر دوشنبه در جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا اظهار داشت: شرایط شهرستان ری در بهداشت و درمان ویژه است به نحوی که در موضوع مقابله با ویروس کرونا به صورت فرا شهرستانی خدمات رسانی می‌شود.

توکلی کجانی بیان داشت: بنا به ضرورت ارتقای ساختار شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری، پیگیری‌های لازم صورت گرفت تا این امر محقق و مأموریت‌های شبکه بهداشت و درمان بمنظور ارائه خدمات و پیشبرد اهداف پیشگیری و درمانی به نحو مطلوبی انجام شود.

وی افزود: رویکرد شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری صیانت از حقوق شهروندان و سلامت عمومی است که در این خصوص با ۲۲ ماه تلاش مجموعه شبکه بهداشت اهداف و سیاست‌های مرتبط با حفظ سلامت مردم ری محقق شد.

فرماندار ویژه ری عنوان داشت: در ابتدای شیوع کرونا با اجرای طرح غربالگری زمینه مدیریت به صورت مردمی و استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی، بسیج و شبکه بهداشت فراهم شد و همزمان با سراسر کشور طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با محوریت فرمانداری، بسیج، شبکه بهداشت، هلال احمر و سایر نهادها در ری اجرا شد که اثرات مطلوبی را به همراه داشت.

معاون استاندار تهران گفت: با آغاز واکسیناسیون کرونا با همکاری تمامی نهادها و دستگاه‌های اجرایی زیرساخت‌های لازم در شهرستان ری فراهم شد و شبکه بهداشت و درمان نیز با تلاش و جدیت فراوان امر واکسیناسیون را در مراکز تجمیعی، شبانه روزی و سیار اجرایی کرد و تا به امروز نیز در شهرستان ری یک میلیون و سیصد هزار دوز واکسن تزریق و همچنین ۱۸۵ هزار اتباع نیز واکسینه شدند.

فرماندار ویژه ری عنوان داشت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری علاوه بر پوشش جمعیت یک میلیون نفری شهرستان، پایش سلامت مسافرین فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی (ره)، آسایشگاه خیریه کهریزک، هزاران معتاد متجاهر در مراکز مختلف نگهداری، ندامتگاه‌های تهران بزرگ و اتباع و همچنین نظارت بر کالاهای سلامت محور را تحت پوشش قرار داده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا