خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

پذیرش بیش از ۳۰۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان شهدا کرمانشاه

میثم حجتی پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بیمارستان شهدا کرمانشاه یکی از بیمارستان‌هایی بوده که از زمان شیوع کرونا با راه اندازی بخش ویژه نسبت به پذیرش بیماران کرونایی اقدام کرده است.

وی افزود: از آغاز شیوع بیماری کرونا تا ابتدای آبان ماه سال‌جاری سه هزار و ۳۳۰ نفر در ۲ بیمارستان شهدا و حضرت معصومه (س) پذیرش شده‌اند که ۲ هزار و ۶۸۰ نفر در بیمارستان شهدا و ۶۵۰ نفر دیگر در بیمارستان حضرت معصومه (س) بستری شده‌اند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان کرمانشاه تصریح کرد: در آغاز شیوع کرونا در استان کرمانشاه ظرفیت بیمارستان شهدا ۴۵ تخت بوده که در زمان اوج‌گیری شیوع کرونا به ۹۰ تخت افزایش است.

حجتی پور بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون مبلغ ۱۲۱ میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال برای بیماران کرونایی بیمارستان شهدا تخصیص یافته که برای تأمین دارو تجهیزات بیماران کرونایی استفاده شده است.

وی ادامه داد: از مجموع تعداد بیماران پذیرش شده در بیمارستان شهدا ۹۰ درصد بهبود یافته و ۱۰ درصد فوت شده‌اند و همچنین ۲۸ هزار سی تی اسکن در این مرکز درمانی انجام گرفته است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: از مجموع ۲۸ هزار سی تی اسکن انجام گرفته ۴۲ درصد آنها با نظر پزشک متخصص مثبت اعلام شده است.

حجتی پور گفت: با توجه به سیر نزولی پیک پنجم بیماری کرونا در استان کرمانشاه هم‌اکنون هشت بیمار در مرکز درمانی شهدا بستری هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا