خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

فوتی‌های ناشی از کرونا در پاکدشت ۷۷ درصد کاهش داشته است

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی یوسفی جمارانی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران از انجام ۳۴ هزار و ۲۰۰ تست سریع در طرح شهید سلیمانی خبر داد و اظها ر داشت: با تشکیل ۱۶ تیم مراقبتی متشکل از بسیج و اعضای سلامت در شهرستان وضعیت سلامت بیش از ۳۴ هزار نفر با تست سریع بررسی شد که جواب ۴ هزار ۹۲۸ نفر مثبت اعلام شد.

وی افزود: تاکنون از ۱۸ هزار و ۱۹۰ نفر، تست پی سی آر دریافت شده که از این تعداد، تست ۶ هزار و ۶۵۶ نفر مثبت اعلام شده و حدود ۳۵ هزار نفر از اطرافیان و افرادی که با آنها در تماس بودند به منظور بیماریابی افراد ناقل، رهگیری شدند که در نتیجه ۵ هزار نفر از بیماران شناسایی و به مراکز درمانی ارجاع داده شدند.

یوسفی جمارانی با اشاره به تشکیل تیم‌های مراقبت در منزل افزود: طی این مدت ۴ تیم مراقبت در منزل متشکل از ۸ نفر، از ۳۵۳ نفر در منزل مراقبت کردند.

فرماندار پاکدشت روند بیماری را نزولی اعلام کرد و افزود: طی ۲ هفته گذشته آمار بستری‌ها ۳۰ درصد و تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا نیز ۷۷ درصد کاهش داشته است.

وی در خصوص میزان تزریق واکسن دُز اول در پاک دشت عنوان داشت: ۹۲ درصد جامعه هدف شهرستان تاکنون دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا