خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۱۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عباس رضائیان زاده بعد از ظهر شنبه با حضور در استودیو سلامت فارس در جمع خبرنگاران با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کرونا ویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۴۹۴ هزار و ۷۲۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۴۰ هزار و ۱۹۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۵۰ هزار و ۷۳۴ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۸ هزار و ۵۴۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۹۸ هزار و ۷۳۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او با اعلام بستری ۱۱۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علائم را هم اکنون در بیمارستان‌های استان نیز، هزار و ۱۲۸ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۴۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر رضائیان زاده در ادامه با اعلام جان باختن ۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۷ هزار و ۲۲۹ نفر اعلام کرد.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۴۸۶ هزار و ۹۵۴ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

او مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتدا تاکنون را ۵ میلیون و ۸۷۷ هزار و ۷۰۳ دوز اعلام کرد و گفت: از این تعداد سه میلیون و ۱۴۰ هزار و ۵۰۵ دوز نوبت اول و دو میلیون و ۶۹۵ هزار و ۲۸۹ دوز نوبت دوم واکسن بوده است.

این مقام مسئول در دانشگاه با این هشدار که با توجه به روند کاهشی بیماری در روزهای اخیر، با کاهش حساسیت و ساده انگاری برخی افراد در جامعه مواجهیم، از مردم خواست تا استفاده از ماسک مورد توجه قرار دهند، زیرا در کنار واکسن زدن باید شیوه نامه‌های بهداشتی نیز رعایت شود.

دکتر رضائیان زاده با بیان اینکه خوشبختانه بسیاری از مردم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، از دیگر افرادی که واکسن دریافت نکرده‌اند خواست تا هرچه سریع‌تر برای دریافت واکسن به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کرده و واکسن خود را دریافت کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا