خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

عدم واکسیناسیون بخش قابل توجهی از فرهنگیان در استان همدان

به گزارش، خبرگزاری مهر، محمدمهدی مجذوبی در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، ۶۱۷ نفر به بیمارستان‌های استان رجوع کردند.

وی با بیان اینکه ۱۷۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، سرپایی با علائم تنفسی مشکوک به‌کرونا در استان به اورژانس بیمارستان‌ها رجوع کردند، اظهار کرد: تعداد بیماران بستری جدید مشکوک به کرونا (در ۲۴ ساعت گذشته) در استان ۶۳ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان مطرح کرد: تعداد بیماران کرونایی با وضعیت وخیم در بیمارستان‌های استان ۱۳ نفر است.

وی با اشاره به اینکه مجموع بیماران بستری مشکوک و قطعی ابتلاء به کرونا در استان ۹۹ نفر است، گفت: روند شیوع گسترش کرونا در استان کاهشی است و رعایت پروتکل‌ها ضروری است.

مجذوبی با بیان اینکه بیش از ۵۴ درصد جامعه هدف در استان، دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، مطرح کرد: بیش از ۷۰ درصد از جامعه هدف استان، دُز اول کرونا را دریافت کرده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اینکه تا کنون ۲ میلیون و ۲۴۰ هزار و ۸۴۸ نفر در استان کرونا را دریافت کرده‌اند، گفت: بیش از ۶۶ درصد از افراد بالای ۱۲ سال در استان، واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه وضعیت استان در کنترل یا کاهش روند مرگ و میر ناشی از کرونا کاهشی است، تصریح کرد: تزریق واکسیناسیون در استان افزایش یافته و این روند تا تکمیل دوره ادامه خواهد داشت.

مجذوبی با تاکید بر اینکه، بخش قابل توجهی از فرهنگیان در استان، واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند، مطرح کرد: مردم استان می‌توانند برای دریافت واکسن کرونا به مراکز واکسیناسیون رجوع کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا