خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ممانعت از حضور بازرسان بهداشت به مدارس مشمول برخورد قانونی است

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز اکرمی ظهر شنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا در استان مرکزی با اشاره به شیوع نوع جدید ویروس کرونا در آفریقای جنوبی، اظهار کرد: این سویه جدید نگرانی‌هایی را برای جامعه بین‌الملل از جمله ایران ایجاد کرده و این نگرانی باید برای افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی به مردم منعکس شود.

وی گفت: با توجه به بازگشایی مدارس، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی در این مکان‌ها تکلیف است و کادر آموزشی و مدیریتی مدارس باید با بازرسان بهداشتی نهایت همکاری را داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در ادامه تاکید کرد: مدارسی که از حضور و ورود بازرسان بهداشتی که کارت شناسایی دارند جلوگیری کنند مشمول برخورد قانونی خواهند بود.

اکرمی ادامه داد: بازرسان بهداشتی استان مرکزی باید با همراه داشتن کارت شناسایی از مهدهای کودک استان بازدید کنند و جلوگیری از ورود آنان تخلف آشکار است.

وی اظهار کرد: حضور معلمان بدون استفاده از ماسک در کلاس‌های درس ممنوع است و بازرسان بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان مرکزی در صورت مشاهده افراد متخلف باید به مدیر مدرسه اعلام کنند تا با آنان برخورد اداری شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی تاکید کرد: مسئولیت رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مدارس با مدیر مدرسه است و در صورت مشاهده هرگونه سهل‌انگاری باید پاسخگو باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا