خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

فداکاری مدافعان سلامت بی‌سابقه است/ دغدغه سپاه محرومیت‌زدایی است

به گزارش خبرگزاری مهر، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در دیدار وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: کرونا با تمام مشکلات و مصیبت‌هایی که ایجاد کرده، اما موجب همدلی بیشتر مردم شده و پیوند عمیق‌تری بین کادر درمان و مردم ایجاد شده است، زیباترین فداکاری‌ها را در این مدت شاهد بودیم.

وی افزود: شخصیت سازی جدید و زیبایی از جامعه توسط کادر بهداشت و درمان شکل گرفت و همکاری و تعامل بین سپاه، کادر درمان و مردم پیش از پیش، نمایانگر شد. نگرش مثبت جامعه نسبت به خادمان حوزه سلامت و سپاه پاسداران، تقویت شد.

فرمانده کل سپاه گفت: احترام و توجه به بیماران توسط پزشکان در شفابخشی آنها، تأثیر بسیار زیادی دارد. نیروهای بهداشتی و درمانی در شرایط کرونا، بسیار مظلوم واقع شدند و فداکاری مثال زنی داشتند که لازم است تلاش‌های بی وقفه و سخت‌کوشانه آن‌ها بیشتر منعکس شود.

سردار سلامی کرد: سرعت واکسیناسیون کرونا در کشور به ویژه در ماه‌های اخیر، بسیار خوب بود. اگرچه تهیه واکسن هم مهم بود، اما رکوردهای واکسیناسیون کرونا در ایران بسیار ارزشمند است. پوشش واکسیناسیون کرونا در ایران، افزایش قابل توجهی یافت که این موجب بالا رفتن اعتبار ایران شد و این اعتبار در حوزه پزشکی، اعتبار مردم را هم بالا برد. این موفقیت‌ها به طور قطع تصادفی نیست و در این شرایط، همه باید مراعات کنیم که شرایط مدیریت شده کرونا در کشور، تداوم داشته باشد تا برای موج‌های بعدی بیماری، نگرانی کمتری داشته باشیم.

وی یادآور شد: نیروهای بهداشتی و درمانی در این مدت فداکاری‌های زیادی داشتند که نمونه این مجاهدت‌ها را در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم.

فرمانده کل سپاه گفت: باید بر روی واکسن‌های داخلی تمرکز کرده و از ظرفیت تولیدات دانشمندان ارزنده ایران اسلامی استفاده کنیم. سپاه پاسداران نیز برنامه‌های بسیار خوبی در این حوزه دارد، زیرساخت‌های تولید واکسن را فراهم کرده‌ایم و منتظر صدور مجوزهای مورد نیاز هستیم.

سردار سلامی افزود: موقعیت، موفقیت و جایگاه دولت برای ما بسیار مهم است البته در تمام دولت‌ها تلاش خود را کرده‌ایم تا موفقیت‌های دولت، باعث سربلندی و افتخار انقلاب اسلامی شود.

وی تصریح کرد: بر اساس آمارها به ویژه در حوزه واکسیناسیون و کنترل کرونا، وزارت بهداشت در دولت سیزدهم در این مدت کوتاه، عملکرد درخشانی داشته است.

فرمانده کل سپاه گفت: دغدغه دولت و سپاه پاسداران، محرومیت زدایی است. برای رفع محرومیت و دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق کمتر برخوردار، علاوه بر تربیت و استفاده از نیروهای بومی، وزارت بهداشت و سپاه پاسداران می‌توانند نسبت به ساخت و راه اندازی مراکز درمانی بسیار پیشرفته اقدام کنند.

وی افزود: بهره‌مندی از فرهنگ کار جهادی در جامعه پزشکی، امر مهمی است که می‌تواند به محرومیت زدایی در حوزه پزشکی کمک کند. کار جهادی علاوه بر حل مشکلات مناطق کمتر توسعه یافته از نظر دسترسی به خدمات پزشکی، می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی در روحیات جامعه پزشکی داشته باشد.

فرمانده کل سپاه گفت: وزارت بهداشت در کنار بالا بردن مهارت‌های پزشکی و اطلاعات علمی جامعه نسبت به سلامت، به مسائل فرهنگی، اخلاقی و معنوی نیز توجه دارد. در دین مبین اسلام، احیای یک نفر، احیای بشریت است بنابراین سلامت، موضوعی فرامذهبی، فرا منطقه‌ای و فرا جغرافیایی است.

گفتنی است وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این دیدار با اهدای لوحی، از تلاش‌ها و همکاری‌های گسترده سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین در کنترل کرونا و واکسیناسیون تقدیر کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا