خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

روند واکسیناسیون در آذربایجان غربی از متوسط کشوری بالاتر است

محمد امین ولی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین روند واکسیناسیون کرونا در استان افزود: پوشش واکسن دوز اول کرونا در استان ۸۵.۲ درصد در جمعیت بالای ۱۸ سال و پوشش دوز دوم ۶۹.۷ درصد است.

وی ادامه داد: پوشش دوز اول واکسیناسیون افراد ۱۲ تا ۱۸ سال ۸۰ درصد و پوشش دوز دوم برای این گروه سنی ۵۲.۴ درصد است ولی پوشش دوز سوم پایین است و از افراد واجد شرایط دریافت دوز سوم تقاضا داریم تا هر چه سریع‌تر برای دریافت واکسن مراجعه کنند.

ولی زاده علت پایین بودن پوشش دوز سوم واکسیناسیون کرونا، اطمینان افراد از ایجاد ایمنی دو دوز دریافتی عنوان کرد و گفت: دز اول واکسن تأثیر چندانی در پیشگیری از بیماری نداشته بلکه دوز دوم و در صورت لزوم دوز سوم باعث پیشگیری از ابتلاء به نوع شدید بیماری می‌شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به کاهش بیماران کرونایی متصل به ونتیلاتور در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: در حال حاضر ۲۹ نفر از مبتلایان به کرونا در استان از دستگاه ونتیلاتور استفاده می‌کنند که کمترین رقم طی ۱۱۰ روز اخیر است.

وی اضافه کرد: از نیمه‌های مرداد امسال، وقوع موج پنجم شیوع کرونا در آذربایجان غربی موجب شد تا آمارهای ابتلاء، بستری، فوتی، بستری شدگان در بخش‌های آی سی یو و استفاده کنندگان از ونتیلاتور به صورت روزافزون بیشتر شود ولی طی هفته‌های اخیر، این روند نزولی بوده است.

ولی زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۶۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در آذربایجان غربی، در بخش آی سی یو بستری هستند که در این خصوص نیز شاهد کاهش حدود ۶۰ نفری نسبت به اواخر آبان هستیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ۶۲۸ نفر به خاطر سندرم حاد تنفسی در استان بستری هستند که نسبت به آخر آبان، ۱۱۳ نفر کمتر است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا