خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

میزان شدت واگیر داری سویه جدید کرونا هنوز مشخص نیست

رضا چمن در گفتگو با خبرنگار مهر، در رابطه با خصوصیات گونه جدید ویروس کرونا، بیان کرد: هنوز زود است که در مورد قدرت سرایت، شدت واگیرداری، قدرت بیماری‌زایی و میزان کشندگی این نوع قضاوت کنیم و طبعاً در روزهای آتی به مرور شواهد بهتری در سطوح بین‌المللی انتشار خواهد یافت.

وی با بیان اینکه هنوز چرخه انتقال گونه قبلی ویروس کرونا فعال است افزود: سویه جدید کرونا «اُمیکرون» از کشورهای آفریقایی شروع شد و در روزهای گذشته از اروپا و آمریکا و در نهایت از کشورهای آسیایی از جمله ژاپن، کره جنوبی، عربستان و امارات گزارش شده که این سیر همه‌گیری گونه جدید هم نگران کننده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: بر اساس اعلام رسمی رنگ بندی شهرستان‌ها و با همت و تلاش مدافعان سلامت و همراهی خوب مردم، اصناف و همه گروه‌ها و سازمان‌ها وضعیت شهرستان شاهرود از نارنجی به زرد تغییر یافته و شهرستان میامی همچنان وضعیت آبی را حفظ کرده و خوشبختانه این روند کاهشی استمرار دارد.

چمن افزود: برای حفظ وضع موجود و بهتر شدن اوضاع، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» و پرهیز از هرگونه گردهمایی، تجمع و ازدحام مورد توصیه مؤکد است.

به گزارش خبرنگار مهر، شاهرود در وضعیت زرد و میامی در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا