خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۷ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال ایلام واکسن تزریق نکرده اند

جمیل صادقی فر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تجربه نشان می‌دهد که این سویه های جدید کرونا به اکثر کشورهای دنیا نیز می رسند کما اینکه این سویه جدید ویروس بیشتر کشورهای دنیا را دربرگرفته است.

وی افزود: این پیش بینی نیز وجود دارد که در آینده شاید به کشور ما نیز وارد شود، به رغم کنترل‌های صورت گرفته در بسیاری از کشورها باز هم مواردی از این سویه جدید در کشورها وجود دارد.

صادقی فر اضافه کرد: باید بنا را بر همین بگذاریم که این سویه جدید کرونا به کشور و استان نیز خواهد آمد.

وی عنوان کرد: اگر مردم واکسن را تزریق کنند جای نگرانی نیست، بر اساس برنامه واکسیناسیون خیلی نگرانی از بابت سویه جدید کرونا نداریم چراکه سویه های قبلی نیز همه آنها تقریباً با واکسیناسیون قابل کنترل بودند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام ادامه داد: مسئله‌ای که باید نگرانی از این بابت داشته باشیم این است که ۱۷ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان واکسن تزریق نکرده‌اند.

صادقی فر اضافه کرد: به عنوان مثال در بخش سیوان و در شهرک اسلامیه شهرستان مهران کمتر از ۵۰ درصد واکسینه شده‌اند که اینها می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

وی افزود: خواهش ما از مردم این است که مناطقی که کمتر واکسینه شدند حتماً به جمع واکسیناسیون اضافه شوند و واکسن خود را تزریق کنند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام عنوان کرد: افراد بالای ۶۰ سال که مدت چهار ماه از دوز دوم واکسن گذشته، برای تزریق دوز سوم به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا