خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

مشکلی از نظر تامین واکسن در مازندران نداریم

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم اویس صبح یکشنبه در ستاد فرماندهی مقابله با کرونا با بیان اینکه وضعیت کرونا در استان با ثبات اظهار داشت: ۸۲.۸ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال در استان واکسن کامل کرونا را دریافت کردند.

وی با اظهار اینکه انتظار داشتیم میزان تزریق واکسن دوز دوم به بیش از ۹۰ درصد می‌رسد، افزود: همچنین انتظار می‌رفت افراد بالای ۶۰ سال نسبت به تزریق واکسن دوز سوم اقدام می‌کردند در حالی که فقط ۱۱ درصد جمعیت این بخش دوز سوم را دریافت کردند.

وی با بیان اینکه واکسن اثر محافظتی برابر بیماری و کاهش مرگ ومیر ناشی از ویروس‌های جهش یافته کرونا دارد، گفت: سویه امیکرون پنج برابر دلتا سرعت و شدت انتقال دارد و باید برای مهار آن نسبت به تزریق واکسن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام کرد.

اویس با عنوان اینکه افراد بالای ۴۰ سال که واکسن سینوفارم و برکت دریافت کردند، می‌توانند سه بعد از تزریق دوم، دوز سوم را دریافت کنند، افزود: این درحالی که کمبود واکسن در استان وجود ندارد.

سرپرست معاونت بهداشتی علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: مطالعات انجام شده در ۲۰ کشوری که درگیر امیکرون شدند، نشان می‌دهد که افرادی که واکسن نزدند بیشتر درگیر ابتلای به این سویه هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا