خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

طرح مدیریت سکوی هوشمند کرونا در آذربایجان غربی اجرا می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی در نشست ستاد مقابله با کرونا در آذربایجان غربی با بیان اینکه در قالب این طرح، مدارک مربوط به واکسیناسیون و آخرین تست پی سی آر افراد مختلف در دسترس خواهد بود، افزود:بنیان اجرای این طرح مهم در مدیریت و مقابله با شیوع ویروس کرونا، سامانه sdms.moi.ir است.

وی اضافه کرد: هر شهروند در این سامانه یک پروفایل داشته و صاحب یک کد کیوآر بوده و وضعیت آخرین آزمایش پی سی آر و واکسیناسیون در آن ثبت شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: در مرحله نخست اجرای این طرح، کارکنان ادارات در ورودی دستگاه‌های اجرایی باید مدارک لازم در این سامانه را ارائه دهند تا وضعیت واکسیناسیون این افراد در معرض دید عموم قرار گیرد.

مصطفوی اظهار کرد: پس از آن، در نوبت‌های بعدی، مراجعان به ادارات، اصناف در گروه‌های صنفی مختلف و رانندگان خودروهای شهری نیز در قالب این طرح، باید اطلاعات خود را برای ارائه یا دریافت خدمت در دسترس داشته باشند.

وی با قدردانی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آذربایجان غربی و کمک به پیشرفت واکسیناسیون، بیان کرد: البته رعایت این شیوه نامه‌ها در هفته‌های اخیر کمتر شده که امیدواریم مردم در این خصوص توجه ویژه ای داشته باشند.

مصطفوی با اشاره به اینکه تزریق واکسن نیمی از مسیر مقابله با شیوع کروناست، گفت: رعایت پروتکل‌ها هم ۵۰ درصد دیگر در این مسیر است که باید همه اهتمام ویژه ای در این خصوص داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به شیوع سویه جدید ویروس کرونا در کشورهای مختلف دنیا، افزود: مسئولان دخیل باید کنترل مرزها و مبادی ورودی را در دستور کار جدی خود قرار دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا