خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۹۴.۵ درصد دانش آموزان سرپل ذهاب واکسن کرونا را دریافت کردند

محسن مرادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شهرستان سرپل ذهاب با اعلام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در وضعیت زرد کرونایی قرار داشته و انتظار می‌رود با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم به وضعیت آبی کرونایی تغییر رنگ پیدا کند.

وی افزود: سویه جدید جهش یافته کرونا اومیکرون که به تازگی از سوی سازمان جهانی بهداشت مورد تأیید قرار گرفته می‌تواند زمینه ساز موج جدید کرونا در شهرستان سرپل ذهاب شود و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید توسط مردم تداوم پیدا کند.

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپل ذهاب با اشاره به وضعیت تزریق واکسن کرونا دانش آموزان، تصریح کرد: ۹۴.۵ درصد از دانش آموزان بالای ۱۲ سال واکسن کرونا را دریافت و بیش از ۶۰۰ نفر هنوز واکسن خود را دریافت نکرده‌اند که با توجه به وضعیت مدارس لازم است که تمام جمعیت دانش آموزی واکسینه شوند.

مرادی بیان کرد: میزان واکسیناسیون کرونا طی نوبت نخست و دوم در سرپل ذهاب از وضعیت مطلوبی برخوردار بوده و تزریق دز سوم افراد بالای ۱۸ سال که چهار ماه از زمان تزریق نوبت دوم آنها گذشته در سرپل ذهاب آغاز شده است.

وی خاطر نشان کرد: افرادی که از تزریق واکسن کرونا خودداری کنند باید با هزینه شخصی هفته‌ای ۲ مرتبه تست پی. سی. آر انجام دهند تا اجازه حضور در مدارس و ادارات را داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا