خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بستری ۱۱۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر روح الله حسینی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران، مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتدا تاکنون را پنج میلیون و ۹۵۶ هزار و ۸۰۲ دوز اعلام کرد و گفت: از این تعداد سه میلیون و ۱۷۵ هزار و ۶۶۱ دوز نوبت اول و دو میلیون و ۷۸۱ هزار و ۱۴۱ دوز نوبت دوم واکسن بوده است.

او اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۵۱۴ هزار و ۷۵۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۴۳ هزار و ۱۱۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۵۹ هزار و ۷۲۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۶۰ هزار و ۴۶۲ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۵۰۳ هزار و ۵۷۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با اعلام بستری ۱۱۴ بیمار جدید مبتلا و دارای علائم کرونا ویروس در شبانه روز گذشته در سطح بیمارستان‌های استان، افزود: با بستری موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند، به ۸۰۳ نفر رسیده که از این تعداد، ۱۱۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر حسینی همچنین از بهبودی ۴۹۳ هزار و ۷۲ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

او در ادامه با اعلام جان باختن سه هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را هفت هزار و ۲۹۴ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اهمیت واکسیناسیون در کنار رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در پیشگیری از ابتلاء به کرونا ویروس تاکید کرد: افراد بالای ۴۰ سالی که واکسن‌های سینوفارم، بهارات و کووایران برکت دریافت کرده‌اند، سه ماه پس از تزریق دوز دوم خود، برای دریافت دوز سوم، به مراکز تجمیعی واکسیناسیون سطح استان مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا