خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

خدمات پزشکان و پرستاران در ایام شیوع ویروس کرونا قابل تقدیر است

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله مصطفی علما در تعدادی از پرستاران بیمارستان‌های استان کرمانشاه به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار اظهار کرد: پرستاران با اعتقاد و باور وظیفه مقدس و شریف خود را انجام می‌دهد زیرا این موقعیت تنها شغل نیست بلکه عشق به انسانیت و اطاعت از فرمان خداوند متعال است.

وی با برشمردن خاطره‌ای از دوران کسالت امام خمینی (ره)، افزود: در اوایل انقلاب و زمانی که امام خمینی (ره) در بیمارستان بستری شدند بعد از ترخیص از بیمارستان با تشکر از خدمات پرستاران گفتند وقتی که مریض وارد بیمارستان می‌شود بعد از خداوند تمام امیدش به پرستاران بوده و امیدوارم از همه بیماران مثل من پذیرایی کنید.

امام جمعه کرمانشاه با برشمردن مشکلات شغل پرستاری تصریح کرد: پرستاری خیلی دشوار بوده زیرا همه توان انسان را می‌گیرد و دولت و ملت با همه قدرت باید در خدمت پرستاران باشند زیرا این پرستاران عزیز و بزرگوار با همه توان قریب به ۲ سال است کار می‌کنند و وقت و انرژی می‌گذارند و این پرستار است که فرایند بهبودی مریض را تسریع می‌بخشد.

علما با برشمردن عظمت کار پرستاران بیان کرد: اگر انگیزه بالای پرستاران نباشد هیچگاه نمی‌شود خدمات پرستاران را با حقوق جبران کرد زیرا این تلاش‌های پرستاران در راستای تعهد اولیه فطری است که از انسان گرفته شد.

وی با آرزوی علّو درجات برای شهدای مدافع سلامت خاطر نشان کرد: شهدای سلامت اعم از پزشک و پرستار این همه از خود گذشتگی را انجام دادند تا ما بتوانیم به سلامت در کنار خانواده خود زندگی کنیم و باید بدانیم شهدای مدافع سلامت شهدای همه مردم ایران هستند.

امام جمعه کرمانشاه با بیان عظمت حرکت حضرت زینب (س) در پرستاری از اسلام، گفت: حضرت زینب (س) از اسلام و دین پرستاری کرد و امروز این اخلاق و رفتار را از آن حضرت آموخته‌اید و اگر می‌بینیم پرستاران از خودگذشتگی و ایثار دارند این از آموزه‌های اسلام و حضرت زینب است.

علما با برشمردن خدمات و تلاش‌های گسترده پرستاران اضافه کرد: انصافاً پرستاران استان کرمانشاه شاخص بودند، مطرح بودند، و زحمت مضاعف کشیدند و انشاالله که شما بتوانید در خدمت اسلام و انسان باشید.

وی تصریح کرد: باید از همه شماها تقدیر و تشکر کنیم زیرا مقام معظم رهبری سفارش پرستاران را کردند و باید بدانیم شما پرستاران سرمایه‌های بزرگ ملت هستید.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا