خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

واکسیناسیون راه کمک به کادر درمان/ رسالت پرستاران سنگین است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام صابر آزادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته آرادان به میزبانی مسجد صاحب‌الزمان (عج) با اشاره به روز پرستار و ولادت با سعادت حضرت زینب (س) بیان کرد: ایام کرونا سبب شد تا مردم بیش از گذشته به سختی‌ها و زحمات شبانه روزی پرستاران پی ببرند که از جمله آن‌ها می‌توان به سختی کار، دوری از خانواده، درگیر شدن مستقیم با بیماری منحوس کرونا و… که خیلی‌ها از آن واهمه داریم اشاره داشت.

وی با بیان اینکه رسالت پرستاران ارزش والایی دارد، بیان کرد: نعمت سلامت در زمره نخستین مسائل زندگی است که در دین مبین اسلام هم بارها به قدرشناسی از آن تاکید شده است لیکن مجموعه پرستاران و کادر درمانی در واقع تأمین کننده نعمت بزرگ سلامت هستند و نقش پرستاران بسیار برجسته محسوب می‌شود چرا که علی رغم خستگی جسمی، به واسطه مواجهه با انواع بیماری‌ها و دشواری‌ها، از لحاظ روحی و روانی نیز متأثر می‌شوند.

امام جمعه موقت آرادان با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا می‌تواند کمک خوبی به کادر درمانی و پرستاران باشند، گفت: تعجب می‌کنیم که گروهی از مردم می‌گویند چرا باید واکسن زد در حالی که برخی پرستاران ما واقعاً عاجزانه از مردم می‌خواهند که واکسن کرونا را دریافت کنند متأسفانه در همین شهرستان آرادان نیز کسانی هستند که هنوز واکسن دریافت نکرده‌اند لذا این حق‌الناس است که باید به آن توجه داشت.

آزادی با بیان اینکه تبلیغات سو و مسموم علیه واکسن متأسفانه رواج دارد، گفت: از همه افرادی که به واسطه سهل انگاری یا برخی دلایل غیرموجه و غیرعلمی، واکسن را نزده‌اند، به مراکز درمانی و بهداشتی مراجعه کنند تا بتوانیم شاهد کاهش قدرت بیماری کرونا باشیم.

وی به مذاکرات هسته‌ای نیز اشاره کرد و گفت: ایران در حالی وارد مذاکرات می‌شود که سه سند را ارائه کرده که یکی از مهمترین بخش‌های این اسناد، رفع تحریم‌ها، راستی آزمایی طرف مقابل و تضمین‌های مهم در اجرای تعهدات است تا بتوانیم مذاکرات را به پیش ببریم.

امام جمعه موقت آرادان با بیان اینکه ایده توافق موقت از سمت آمریکا طراحی شده که نباید به آن اعتنا کرد، بیان داشت: این طرح می‌گوید که طرفین یک توافق موقت داشته باشند تا بخشی از تحریم‌ها اندکی کم شود مانند همان هشت سالی که مدام این چرخه آزموده شد و حتی یک تحریم برداشته نشد لذا باید هوشیار بود.

آزادی با بیان اینکه ایران لغو تمام تحریم‌ها را اعلام کرده اما آمریکا با هدف تخفیف تحریم‌ها این طرح سخیف را ارائه کرده که نباید فریب آن را خورد، افزود: در همین روزهای اخیر ده شخص و نهاد توسط آمریکا تحریم شد که با جان مذاکرات مغایرت دارد و نشان می‌دهد که آمریکا مخالف مذاکرات است.

وی با اشاره به اینکه رویکرد ایران در این مذاکرات برای توافق مستمر و رفع یک پارچه تحریم‌های مغایر با برجام به همراه تضمین لازم و راستی آزمایی است، بیان کرد: نباید درگیر لفاظی‌های اسرائیل شد چرا که این لفاظی ها نشانه قدرت این رژیم منحوس نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا