خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۶۵ درصد جمعیت شهرستان تبریز زیر پوشش کامل واکسیناسیون قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد مردی اظهار کرد: ۷۷ درصد جمعیت شهرستان ۲ میلیون نفری تبریز نیز تاکنون واکسن نوبت اول را دریافت کرده‌اند؛ از این تعداد ۹۰ درصد برای تزریق نوبت دوم واکسن مراجعه کرده‌اند و انتظار می‌رود برای اینکه واکسن نوبت اول آنها بی اثر نشود، در موعد مقرر برای ادامه واکسیناسیون مراجعه کنند.

وی ادامه داد: به رغم اینکه روزانه ۲ تا ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در تبریز واکسن دریافت می‌کنند، ولی تاکنون ۲۳۵ هزار نفر در شهرستان تبریز اصلاً برای تزریق واکسن مراجعه نکرده‌اند و جزو جاماندگان از واکسیناسیون محسوب می‌شوند.

مردی یادآور شد: ۸۳ درصد جمعیت دانش آموزی، ۵۴ درصد مادران باردار و ۸۳ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال شهرستان تبریز واکسینه شده‌اند و مادران باردار بالای ۱۲ هفته باید برای واکسیناسیون، معرفی نامه از مراکز بهداشتی دریافت کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه واکسیناسیون دُز سوم بر ضد کرونا در شهرستان تبریز آغاز شده است، گفت: تاکنون ۱۹ درصد جمعیت این شهرستان نوبت سوم واکسن را دریافت کرده‌اند و اکنون افراد بالای ۴۰ سالی که واکسن‌های سینوفارم، برکت و باهارات را تزریق کرده‌اند، می‌توانند پس از سه ماه از تزریق دز دوم واکسن شأن، برای تزریق نوبت سوم مراجعه کنند؛ این تعداد می‌توانند برای تزریق متضاد واکسن از برکت، پاستوپلاس و سینوفارم استفاده کنند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان تبریز افزود: البته افرادی که واکسن‌های اسپوتنیک و آسترازنکا را دریافت کرده‌اند، باید پس از ۶ ماه از تزریق دُز دوم برای دریافت نوبت سوم واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

وی یادآوری کرد: اکنون در شهرستان تبریز ۴۴ مرکز شهری و ۴۰ خانه بهداشت در ساعات اداری، به جز روزهای تعطیل و هشت مرکز تجمیعی از ساعت هشت صبح تا ۱۹ عصر واکسیناسیون را انجام می‌دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا