خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تزریق بیش از ۵ میلیون دُز واکسن کرونا در خوزستان/ شهرها آبی شدند

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد ابول نژادیان عصر امروز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت کرونای خوزستان اظهار کرد: بر اساس آخرین رنگ بندی وزارت بهداشت، برای دومین هفته پیاپی همه شهرهای خوزستان در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفته که یکی از علل این وضعیت انجام واکسیناسیون عمومی است.

وی با اشاره به تعداد کم بیماران بستری در بیمارستان‌های خوزستان افزود: در حال حاضر ۱۵۰ بیمار محتمل و قطعی به ویروس کرونا در بیمارستان‌های خوزستان بستری اند که ۷۹ نفر از این تعداد در بخش‌های عادی و ۷۱ در بخش‌های ویژه بستری قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: تاکنون ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دوز واکسن به خوزستانی‌ها تزریق شده که بر این اساس تاکنون ۸۱.۲ درصد افراد بالای ۱۸ سال حداقل یک دوز واکسن را تزریق کرده اند.

ابول نژادیان بیان کرد: بیمارستان رازی که نخستین سنگر در بحث بیماری کروناست و از هفته گذشته بخش‌هایی از این بیمارستان سبز اعلام شد؛ همچنین در یک هفته گذشته یک چهارم مراجعه کندگان به این بیمارستان بیماران غیر کرونایی بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود: این بیماران شامل بخش زنان و زایمان، نوزادان مراقبت‌های ویژه، مسمومیت‌ها هستند؛ همچنین روز گذشته نیز ۵۰ درصد افراد پذیرش شده در این بیمارستان غیر کرونایی بودند.

ابول نژادیان گفت: اکنون ۱۰ درصد تعداد بیماران بستری در این بیمارستان غیر کووید هستند و مردم اطمینان داشته باشند که این بیمارستان به دو بخش سبز و کووید تقسیم شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا