خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

اولین روز بدون فوتی کرونایی در استان فارس/۱۰۴ نفر در «آی سی یو»

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر عباس رضائیان زاده افزود: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۵۲۶ هزار و ۱۷۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۴۴ هزار و ۵۹۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

رضائیان زاده ادامه داد: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، ۲۶۴ هزار و ۳۸۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۶۱ هزار و ۳۸۵ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا ۵۰۵ هزار و ۹۸۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او بیان کرد: با بستری ۱۰۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۷۷۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، موردی از فوت کروناویروس در فارس گزارش نشده و همچنان مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری بر روی عدد هفت هزار و ۳۱۷ نفر ثابت بوده است.

او عنوان کرد: همچنین از ابتدا تاکنون ۴۹۵ هزار و ۷۷۲ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز به ۶ میلیون و ۱۲ هزار و ۸۵۱ دوز رسیده که از این تعداد ۳ میلیون و ۱۹۳ هزار و ۹۱۵ دوز نوبت اول و ۲ میلیون و ۸۱۸ هزار و ۹۳۶ دوز نوبت دوم واکسن بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا