خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بازدید کارشناسان بهداشت از ۱۰۶۱ مدرسه استان گیلان

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی بر کیفیت روند اجرا دستور العمل های بهداشتی در سطح مدارس نظارت دارد، اظهار کرد: از زمان آغاز بازگشایی مدارس هزار و ۶۱ مدرسه در سطح استان گیلان بازدید و شده اند.

وی اضافه کرد: این مدارس بر اساس آخرین دستور العمل های مراقبت و کنترل بیماری کرونا در مدارس و چک لیست‌های مربوطه توسط کارشناسان حوزه بهداشت محیط و کارشناسان حوزه سلامت جوانان و نوجوانان بازدید شد.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان ادامه داد: نواقص بهداشتی و موارد عدم رعایت دستور العمل ها و شیوه نامه‌های بهداشتی به مدیران و اولیای مدارس و نواحی آموزش و پرورش در سطح استان گیلان اعلام شد.

وی افزود: در کنار بازدید و نظارت‌های انجام شده برنامه‌های مشترک با مشارکت مراکز بهداشت شهرستان‌ها و نواحی آموزش و پرورش در راستای رعایت دستور العمل ها و شیوع نامه‌های بهداشتی و رعایت فاصله فیزیکی و اجتماعی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

مهرابیان با تأکید بر ضرورت توجه به واکسیناسیون دانش آموزان، تصریح کرد: اگر دانش آموزی تاکنون واکسن دریافت نکرده باید هر چه سریع‌تر اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در همین راستا برنامه مشاوره به اولیای دانش آموزان در این زمینه در دستور کار قرار گرفته است، ادامه داد: این برنامه‌ها تا زمان تکمیل واکسیناسیون دانش آموزان ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا