خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تمدید اقامت اتباع خارجی وابسته به تزریق واکسن کرونا است

به گزارش خبرنگار مهر، سیامک محبی صبح سه شنبه در حاشیه جلسه هماهنگی آمادگی برای موج ششم و سویه جدید اومیکرون که با حضور جمعی از مسئولان استانی در ساختمان مرکز بهداشت استان قم برگزار شد، گفت: تا زمانی که واکسیناسیون در کشور به حد قابل قبولی نرسد ایمنی و مصونیت مناسب نیز حاصل نخواهد شد، از این رو برای رسیدن به حد مناسبی از مصونیت، واکسیناسیون همه افراد یک کشور ضروری است زیرا اگر همه ایمن نباشند، هیچکس ایمن نخواهد بود.

رئیس مرکز بهداشت قم با اشاره به جمعیت بالای اتباع خارجی در قم افزود: با توجه به فعال بودن بیشتر اتباع در مشاغل خدماتی، خطر ابتلای بالایی به بیماری و افزایش چرخه انتقال را دارند.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از یکصد و ۳۰ هزار نفر از اتباع خارجی قم واکسن کرونا تزریق کرده‌اند تصریح کرد: این جمعیت که مورد واکسیناسیون قرار گرفته‌اند افرادی هستند که در سامانه سیب دارای پرونده الکترونیک سلامت هستند، اما واکسیناسیون اتباع خارجی غیر مجاز نیز دارای اهمیت فراوان است.

محبی تاکید کرد: تمدید اقامت اتباع خارجی وابسته به تزریق واکسن توسط فرد متقاضی است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین به کاهش آمارهای کرونایی در استان قم اشاره کرد و گفت: این روند به واسطه واکسیناسیون گسترده در استان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده است، اما باید توجه داشت که این روند شکننده است و همچنان باید به واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی توجه شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا