خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ابتلای ۲۰۰۰ پرستار کرمانشاهی به ویروس کرونا از آغاز اپیدمی

رضا پورمیرزا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ابتدا مهرماه تاکنون پنج نفر از کادر پرستاری کرمانشاه شامل سه کمک پرستار و ۲ پرستار به کرونا مبتلا و در راه مقابله با آن جان خود را از دست دادند.

وی افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون چهار هزار و ۲۰۰ نفر از پرسنل دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه مبتلا به کرونا شده که از این تعداد ۳۱۷ نفر پزشک، ۲ هزار و ۲۳ نفر پرستار و یک هزار و ۸۸۱ نفر در سایر حوزه‌های تخصصی بوده‌اند.

مدیر پرستاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: تعداد چهار هزار و ۱۱۵ نفر از کادر پرستاری در حال فعالیت بوده که سه هزار و ۳۰۰ نفر دانشجو مقطع کارشناسی در حال تحصیل هستند.

پورمیرزا با بیان فعالیت و خدمات چهار شرکت مراقبت و پرستاری در منزل، بیان کرد: شعار پرستاران در سال ۱۴۰۰ تأمین حقوق مردم، رفع مواضع خدمتی و ارتقا سلامت جامعه است.

وی خاطر نشان کرد: هفت بیمارستان غیر دانشگاهی، ۲ بیمارستان وابسته به سازمان تأمین اجتماعی، ۲ بیمارستان خصوصی و سه بیمارستان وابسته به نیروهای مسلح در حال فعالیت بوده که ۶۸۰ کادر پرستاری به خدمت رسانی مشغول هستند.

مدیر پرستاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری در خصوص درخواست حق ویژه‌های پرستاران، گفت: پرستاران طی ۲ سال گذشته در خط مقدم مبارزه با کرونا بوده‌اند اما با بررسی و پیگیری‌های نظام پرستاری کشور و دانشگاه علوم پزشکی از طریق مبادی قانونی در حال پیگیری افزایش ضریب خاص پرداختی برای پرستاران و پرداخت معوقات و اضافه کاری‌های آنها هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا