خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

برگزاری مراسم فاطمیه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کرمانشاه

حجت الاسلام یوسف احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت زهرا (س) همزمان با سراسر کشور با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و بهره‌گیری از تجربیات مراسم ماه محرم و صفر با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها در استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزاری ایام فاطمیه یکی از مناسبت‌های مورد اهتمام شیعیان بوده و بهترین الگو برای زنان در جامعه اسلامی حضرت زهرا (س) است که توجه به این سیره این بانوی بزرگوار سعادت دنیا و آخرت را برای افراد به همراه دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: اشاعه سیره فاطمی و الگوگیری از سبک زندگی اسلامی حضرت زهرا (س)، ولایتمداری، فرزندآوری، همسرداری، احترام به والدین و دفاع از حریم ولایت و امامت باید در اولویت فعالیت‌های تبلیغی هیأت مذهبی و مبلغین قرار گیرد.

احمدی با اشاره به بهبود وضعیت کرونایی در استان کرمانشاه، بیان کرد: با توجه به اینکه بیشتر شهرستان‌های استان کرمانشاه در وضعیت آبی و زرد کرونایی قرار دارند مجالس روضه خانگی در ایام فاطمیه با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: برپایی پویش چادر من، پرچم عزای مادر و سیاه پوش کردن معابر و خیابان‌ها و ایستگاه‌های صلواتی علاوه بر مجالس عزاداری، سخنرانی و روضه از دیگر اقداماتی است که در ایام شهادت حضرت زهرا (س) در استان کرمانشاه انجام خواهد گرفت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به همزمانی ایام فاطمیه با سالروز شهادت شهید سلیمانی و ابو المهدی مهندس، گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی ارادت خاصی به حضرت زهرا (س) داشته و هرساله مراسم عزاداری را در بیت زهرا منزل خود برگزار می‌کردند و برای گرامیداشت یاد و خاطره این شهید بزرگوار تبیین ابعاد مختلف شخصیتی این چهره محور مقاومت باید مورد اهتمام جدی اقشار مختلف مردم به ویژه سخنرانان و نخبگان فرهنگی قرار گیرد.

احمدی با بیان اینکه محتوا در اشعار و مداحی‌ها برای انتقال فضائل حضرت زهرا (س) بسیار مهم است، خاطر نشان کرد: تحقق این امر نیازمند برگزاری نشست‌های تخصصی و بهره‌گیری از نظرات کارشناسان امر مداحی برای برنامه‌ریزی و ارتقا سطح اشعار و سبک عزاداری و ایجاد نوآوری برای انتقال فضائل اهل بیت (ع) و سبک زندگی اسلامی است.

وی با اشاره به تقریبی بودن استان کرمانشاه، تصریح کرد: در مجالس و سخنرانی‌ها و مداحی‌ها باید از تعابیر، اشعار و سخنان اختلاف افکن که موجب تفرقه بین مذاهب و مسلمانان می‌شود، پرهیز شود زیرا دشمن به دنبال اختلاف افکنی در جامعه و کشور است و باید با هوشیاری کامل و در راستای وحدت و همدلی بین مسلمانان مجالس مدیریت و برگزار شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا